Z regionu

Bliżej natury

2013.08.05 13:35 , aktualizacja: 2013.08.13 13:22
Autor: Katarzyna Klepaczewska, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska
fot. Jan Pajączkowski
fot. Jan Pajączkowski

Zawody wędkarskie, muzyczne występy ludowych zespołów czy pokaz sztucznych ogni – te i inne atrakcje czekały na uczestników corocznego Pikniku Nadwiślańskiego w Chotczy (powiat lipski).

 

Wakacyjne pikniki organizowane w małych miejscowościach przyciągają, oprócz mieszkańców,  turystów i urlopowiczów. Nic dziwnego, skoro w jednym miejscu mogą zażyć odpoczynku i zabawy. Podczas wydarzenia zorganizowanego w Chotczy 4 sierpnia br. można było m.in. stanąć w szranki z najlepszymi wędkarzami z powiatu, bądź powalczyć o nagrodę w konkursie wiedzy o miejscowości.

 

O muzyczną oprawę imprezy zadbały zespoły: cygańska grupa „Bergitka Roma”, disco „SPIKE” i „CDN”. Do tego dawkę śmiechu zaserwował kabaret „PAKA”.  Można było spróbować regionalnych przysmaków i napitków.

 

Uczestniczący w przedsięwzięciu wicemarszałek Leszek Ruszczyk pogratulował organizatorom tak bogatego repertuaru letniej imprezy, świadczącej o zaangażowaniu w rozwój życia kulturalnego lokalnej społeczności. Wszystkim obecnym mieszkańcom i gościom podziękował za obecność oraz życzył udanego odpoczynku i wakacji.

Liczba wyświetleń: 242

powrót