Z regionu

Rodzinne pikniki sposobem na nudę

2013.07.30 10:35 , aktualizacja: 2013.07.31 14:57

Autor: Katarzyna Klepaczewska (OR), Wprowadzenie: Monika Guzowska

Wakacje to czas zabaw i relaksu. Nie zapominają o tym włodarze małych miast i wsi, którzy przygotowują szereg atrakcji nie tylko dla mieszkańców, ale i przyjezdnych.  To dla nich w ubiegły weekend m.in.  w Przyłęku (powiat zwoleński) i  Borkowicach (powiat przysuski) zorganizowano pikniki rodzinne.

 

„Przyłęk – Nasza Ziemia”  to hasło corocznej imprezy, w trakcie której można podziwiać występy okolicznych zespołów ludowych, wyroby rękodzielnicze rodzimych twórców, a także spróbować regionalnych przysmaków. Atrakcji nie zabrakło, chętnych, by z nich skorzystać również.

 

W Borkowicach natomiast mieszkańcy gminy i przybyli goście mogli podziwiać sprzęt strażacki oraz pokazy umiejętności  zastępów ochotniczych straży pożarnych.  Mogli także stanąć w szranki  konkursów zręcznościowych i muzycznych lub odprężyć się przy dźwiękach zespołów muzycznych i kapel.

 

W obu imprezach wziął udział wicemarszałek Leszek Ruszczyk, który podziękował organizatorom za zaangażowanie w promocję lokalnej twórczości oraz integrację społeczności.  Laureatom konkursów, którzy wykazali się niebywałą odwagą i niejednokrotnie skrywanym talentem – wręczył zasłużone nagrody.

  • Fot. Piotr Stańczyk
  • Fot. Piotr Stańczyk
  • Fot. Piotr Stańczyk
  • Fot. Piotr Stańczyk
  • Fot. Piotr Stańczyk

Liczba wyświetleń: 314

powrót