Z regionu

XXIII Festiwal Mozartowski za nami

2013.07.23 09:30 , aktualizacja: 2013.07.23 10:17

Autor: Magdalena Sawicka (OR), Wprowadzenie: Monika Guzowska

  • Fot. Jarosław Budzyński
  • Fot. Jarosław Budzyński
  • Fot. Jarosław Budzyński
  • Fot. Jarosław Budzyński

Po raz kolejny w Warszawie zabrzmiała muzyka Wolfganga Amadeusza Mozarta. Dzieła tego wielkiego kompozytora zaprezentowano podczas festiwalu jego imienia. Tegoroczną edycjęzakończył spektakl „Don Giovanni”. Na widowni zasiedli m.in. przewodniczący sejmiku województwa mazowieckiego Ludwik Rakowski oraz członek zarządu województwa mazowieckiego Wiesław Raboszuk.

 

Finałowy spektakl wystawiono na dziedzińcu Pałacu w Wilanowie. W pięknej scenografii, opartej na efektach świetlnych i wizualnych, zagrali najwybitniejsi aktorzy Warszawskiej Opery Kameralnej. Reżyserem tego plenerowego widowiska był Jerzy Lach, a kierownikiem muzycznym – Zbigniew Graca. Kostiumy zaprojektował Andrzej Sadowski. Przedstawienie obejrzało ponad 4 tys. osób.

 

Festiwal Mozartowski organizowany się od 1991 r. i wciąż cieszy się ogromną popularnością. W ramach tegorocznej edycji odbyło się blisko 40 spektakli i koncertów w całej Warszawie.

 

Wydarzenie odbyło się pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Mazowieckiego, a środki na realizację finałowego spektaklu pochodziły m.in. z budżetu samorządu Mazowsza.

Liczba wyświetleń: 298

powrót