Z regionu

15-lecie mazowieckich WORD-ów

2013.06.24 08:05 , aktualizacja: 2013.06.25 14:47

Autor: Wydział Komunikacji Zewnetrznej, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

  • fot. arch. WORD Ciechanów
  • fot. arch. WORD Ciechanów
  • fot. arch. Muzeum...
  • fot. arch. Muzeum...
  • fot. arch. WORD Ciechanów
  • fot. arch. Muzeum...
  • fot. arch. WORD Ciechanów

W Muzeum Romantyzmu w Opinogórze świętowano 15-lecie działalności Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego na Mazowszu. Jubileusz stał się okazją do wręczenie okolicznościowych odznaczeń osobom zasłużonym dla WORD oraz podsumowania dotychczasowych doświadczeń.

 

W uroczystości, która odbyła się 21 czerwca br., wziął udział m.in. marszałek Adam Struzik, który pogratulował wszystkim pracownikom jubileuszu i podziękował za dotychczasowe zaangażowanie w pracę. WORD-y, poza egzaminowaniem kierowców, prowadzą szeroką działalność w obszarze poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w regionie. Na uwagę zasługują zwłaszcza akcje edukacyjne skierowane do najmłodszych, w tym nowatorskie przedsięwzięcie Samorządu Województwa Mazowieckiego „Bezpieczna droga do szkoły” – zaznaczył Marszałek.

 

Podsumowując 15 lat działalności, zwrócono także uwagę na inne projekty, które wpływają na poprawę bezpieczeństwa w regionie. Mazowieckie WORD-y efektywnie wykorzystują możliwości pozyskiwania środków zewnętrznych. Uzyskały dofinansowanie na działania edukacyjne – Akademia Policjanta, Akademia Strażaka oraz na rozwój e-usług (budowa nowoczesnego systemu teleinformatycznego wspomagającego organizację egzaminów państwowych na prawo jazdy). Jako jedyne w kraju zrealizowały pilotażowy program szkolenia kierowców autobusów szkolnych – GIMBUSÓW, a także wspólnie z Mazowiecką Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wydały podręcznik dla nauczycieli wychowania komunikacyjnego. Także dzięki WODR-om Mazowsze posiada produkt unikatowy w skali kraju – wojewódzką mapę zagrożeń informującą o miejscach największego ryzyka wypadkowego.

 

Do udziału w konferencji zaproszeni zostali m.in. minister transportu, budownictwa i gospodarki morskiej Sławomir Nowak oraz wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski, Uroczystość urozmaicił koncert fortepianowy. Goście mieli także możliwość zapoznania się ze zbiorami Muzeum Romantyzmu w Opinogórze.

Liczba wyświetleń: 275

powrót