Z regionu

Dni Gminy Kotuń

2013.06.24 09:45 , aktualizacja: 2013.06.25 14:58

Autor: Radosław Strzaliński, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński

„Atrakcyjni na tle Regionu i Europy” to hasło przyświecające Dniom Gminy Kotuń (pow. siedlecki). W ramach obchodów, 23 czerwca br., dla mieszkańców i gości przygotowano piknik rodzinny z licznymi niespodziankami.

 

W programie imprezy znalazły się m.in. przegląd zespołów i grup artystycznych działających na terenie gminy, wystawa rękodzieła, ciekawe gry i zabawy dla najmłodszych oraz możliwość skorzystania z placów zabaw. Dodatkowo uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum zaprezentowali przygotowane na tę okazję występy wokalne oraz taneczne.

 

Reprezentująca Samorząd Województwa Mazowieckiego członek zarządu Janina Ewa Orzełowska podziękowała organizatorom za przygotowanie tak atrakcyjnej rodzinnej imprezy. Podkreśliła także liczne walory turystyczno-wypoczynkowe Kotunia i pogratulowała efektywnej promocji gminy.

 


Gmina Kotuń jest jedną z trzynastu gmin powiatu siedleckiego. Położona we wschodniej jego części zajmuje obszar o powierzchni 150 km2, z czego około 65 proc. zajmują użytki rolne, a około 22 proc. powierzchni gminy stanowią lasy. Przez teren gminy przepływa rzeka Kostrzyń z dopływami o wysokiej klasie czystości. Wysokie walory przyrodnicze, atrakcyjne położenie oraz uwarunkowania infrastruktury stwarzają bardzo korzystne warunki turystyczne oraz miejsce dla wszelkiego rodzaju inwestycji.

Liczba wyświetleń: 234

powrót