Z regionu

VIII Warszawskie Dni Recyklingu

2013.05.28 15:05 , aktualizacja: 2013.06.03 12:13

Autor: Monika Bojko, Departament Środowiska, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

  • fot. arch. UMWM
  • fot. arch. UMWM
  • fot. arch. UMWM
  • fot. arch. UMWM

Już po raz ósmy odbyły się w stolicy Warszawskie Dni Recyklingu. W imprezę, organizowaną przez Biuro Ochrony Środowiska Urzędu m.st. Warszawy, zaangażował się również Samorząd Województwa Mazowieckiego.

 

Wydarzenie sprzyjać ma szerzeniu zachowań przyjaznych środowisku oraz promowaniu recyklingu jako szansy na rozsądne gospodarowanie ograniczonymi zasobami naturalnymi.

 

Podczas finału tegorocznych dni recyklingu, 25 maja br. na boisku bocznym w Parku Agrykola, można było odwiedzić stoisko przyrodniczo-edukacyjne przygotowane wspólnie przez pracowników Departamentu Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie oraz Mazowieckiego Zespołu Parków Krajobrazowych. Dla najmłodszych zorganizowano warsztaty oraz konkursy ekologiczne i plastyczne, a także gry i zabawy poświęcone zagadnieniom ochrony przyrody, klimatu i wody.

 

Wśród bogatej oferty wydawniczej, na stanowisku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, dostępne były materiały dotyczące gospodarki odpadami oraz publikacje poświęcone atrakcjom turystycznym i kulturalnym regionu, różnorodnym formom aktywnego wypoczynku i czynnej ochronie przyrody na terenie Mazowieckiego Zespołu Parków Krajobrazowych.

Liczba wyświetleń: 193

powrót