Z regionu

Konstancin-Jeziorna będzie miał obwodnicę

2013.05.07 12:55

Autor: oprac. Mariusz Rudnicki, Wydział Zarządu (na podst. materiałów UMiG Konstancin-Jeziorna), Wprowadzenie: Iwona Dybowska

  • fot. arch. UMiG...
  • fot. arch. UMiG...
  • fot. arch. UMiG...
  • fot. arch. UMiG...
  • fot. arch. UMiG...

Podpisano umowę na opracowanie koncepcji i uzyskanie decyzji środowiskowej dla nowego przebiegu drogi nr 724 od granicy m. st. Warszawy przez Konstancin-Jeziornę do krajowej 79 na terenie gminy Góra Kalwaria.

 

W uroczystym podpisaniu umowy samorząd województwa reprezentowali przewodniczący sejmiku województwa mazowieckiego Ludwik Rakowski oraz wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski.

 

To pierwszy krok, który pozwoli nam na podjęcie dalszych działań – rozpoczęcie prac projektowych i przystąpienia do realizacji zadania przetargowego – podkreślił dyrektor Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Zbigniew Ostrowski.

 

Samorząd i mieszkańcy Konstancina-Jeziorny na obwodnicę, która wyprowadzi ruch ciężarowy z miasta, czekają od dawna. O znaczeniu przedsięwzięcia dla rozwoju gminy i poprawy komfortu życia jej mieszkańców mówił burmistrz Konstancina-Jeziorny Kazimierz Jańczuk. – To jedna z najważniejszych inwestycji realizowanych na naszym terenie, będziemy ją pilotować – podsumował.

 

Za współpracę władz gminy z samorządem województwa oraz zaangażowanie mieszkańców Konstancina podziękował wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski. – Rozpoczęliśmy nowy rozdział w rozmowach o drodze krajowej nr 724. Prace, związane z rozbudową drogi są niezwykle ważne nie tylko dla miasta, ale także dla całego regionu – podsumował wicemarszałek.  

 

Spółka „Mosty Katowice”, wybrana do opracowania koncepcji oraz uzyskania w imieniu MZDW decyzji środowiskowej dla nowego przebiegu drogi nr 724 od granicy m. st. Warszawy i Konstancina-Jeziorna do drogi krajowej nr 79 na terenie gm. Góra Kalwaria ma na to piętnaście miesięcy.

Liczba wyświetleń: 483

powrót