Z regionu

Senat UKSW docenił zasługi abp. Józefa Michalika

2013.02.22 14:00 , aktualizacja: 2013.02.22 15:53

Autor: Wydział Komunikacji Zewnętrznej, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

fot.arch.UKSW
fot.arch.UKSW
fot.arch.UKSW

Senat Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie nadał tytuł doktora honoris causa Jego Ekscelencji Księdzu Arcybiskupowi dr. Józefowi Michalikowi, przewodniczącemu Konferencji Episkopatu Polski, metropolicie przemyskiemu.

 

Mając na uwadze przyznanie tego zaszczytnego wyróżnienia wybitnemu hierarsze Kościoła katolickiego w Polsce, marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, skierował na ręce Jego Ekscelencji list gratulacyjny (treść zamieszczamy poniżej).

 

W uchwale nadającej tę godność Księdzu Arcybiskupowi podkreślano przede wszystkim Jego olbrzymie zaangażowanie w inicjatywy o charakterze społecznym, ekumenicznym, charytatywnym i naukowym.

 

Wieloletnia, niezwykle ofiarna i owocna posługa kapłańska abp. Józefa Michalika ma znaczący wpływ na kształtowanie oblicza Kościoła katolickiego zarówno w Polsce, jak i w Europie. Pełniąc na przestrzeni lat szereg prestiżowych oraz odpowiedzialnych funkcji i urzędów w strukturach kościoła zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami, a także będąc autorem ważnych i ciekawych publikacji, wielokrotnie dawał i wciąż daje świadectwo wielkiego ducha i pokory, a także umiłowania prawdy i mądrości. Niestrudzenie występuje w obronie wiary i praw ludzi wierzących, jest wrażliwy na problemy i cierpienie drugiego człowieka, a także otwarty na dialog z innymi narodami i kościołami.

Pliki do pobrania

Rozmiar: 302 kB, Liczba pobrań: 396, Adobe Acrobat Document

Liczba wyświetleń: 443

powrót