Z regionu

Opłaty za korzystanie ze środowiska – korzystajmy ze szkoleń!

2012.09.13 15:00

Autor: Marta Czaplińska, Departament Opłat Środowiskowych, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Zostało tylko kilka wolnych miejsc na szkolenie: „Opłaty za korzystanie ze środowiska, opłata produktowa, opłata za substancje kontrolowane oraz opłaty wynikające z ustawy o bateriach i akumulatorach”

 

Zgodnie z tradycją lat poprzednich Departament Opłat Środowiskowych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie organizuje przy współpracy z delegaturami urzędu bezpłatne szkolenia na terenie województwa.

 

Głównym celem przedsięwzięcia jest przekazanie teoretycznej i praktycznej wiedzy z zakresu naliczania opłat za korzystanie ze środowiska, opłaty produktowej, opłaty za substancje kontrolowane oraz opłat wynikających z ustawy o bateriach i akumulatorach, a także sporządzania sprawozdań dotyczących opłat i gospodarki odpadami. Trenerami prowadzącymi spotkania są pracownicy Departamentu Opłat Środowiskowych oraz Departamentu Środowiska UMWM.

 

W 2012 r. przeszkolono już chętnych z Ciechanowa, Siedlec, Płocka, Radomia oraz Warszawy. Spotkania cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wśród podmiotów korzystających ze środowiska i są zobowiązane do rozliczania opłat środowiskowych. Obecnie pozostało tylko kilka wolnych miejsc na szkolenie, które odbędzie się 20 września w Ostrołęce. Zainteresowanych zapraszamy do wypełnienia i złożenia karty zgłoszenia.

 

Szkolenia zostały dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

  • fot. arch. UMWM
  • fot. arch. UMWM
  • fot. arch. UMWM
  • fot. arch. UMWM

Liczba wyświetleń: 305

powrót