Z regionu

Święto Policji w Sierpcu

2012.08.01 10:25

Autor: Monika Sarwińska, Delegatuta UMWM w Płocku, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Sierpeccy policjanci uroczyście obchodzili swoje święto łączące się z 93. rocznicą powstania Policji Państwowej. Uroczystość odbyła się na terenie Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.

Obchody Święta Policji rozpoczęły się mszą świętą w zabytkowym kościele na terenie Muzeum Wsi Mazowieckiej, którą odprawił obecny Kapelan Policji ks. Ryszard Berk w asyście byłego kapelana policji ks. Michała Gaszczyńskiego. Oficjalnie uroczystego otwarcia dokonał dowódca uroczystości asp. szt. Piotr Kowalski składając meldunek Komendantowi Powiatowemu Policji w Sierpcu insp. Grzegorzowi Żelasko.

 

Wyróżniającym się policjantom wręczono mianowania na wyższe stopnie policyjne, odznaczenia oraz wyróżnienia. Nie zabrakło również słów podziękowania za owocną współpracę od przedstawicieli samorządów i zaproszonych gości, którzy życzyli dalszych sukcesów wszystkim policjantom sierpeckiej komendy. List gratulacyjny funkcjonariusze otrzymali również od Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.
 

Po oficjalnej uroczystości i wspólnym przejściu połączonym ze zwiedzaniem obiektów muzealnych policjanci uczestniczyli we wspólnej biesiadzie zorganizowanej przez Zarząd Terenowego NSZZ Policjantów.
 

  • fot. archiwum UMWM
  • fot. archiwum UMWM
  • fot. archiwum UMWM

Liczba wyświetleń: 314

powrót