Z regionu

Nowy sprzęt dla mazowieckiej policji

2012.07.25 09:15 , aktualizacja: 2012.07.25 09:32

Autor: Joanna Stefaniak, (OR), Wprowadzenie: Dorota Łucja CichockaSamorząd Województwa Mazowieckiego od lat wspiera działania na rzecz podniesienia stanu bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego na terenie województwa mazowieckiego. Dzięki temu mazowiecka policja wzbogaciła się właśnie o nowe mierniki - prędkości oraz stężenia alkoholu.

 

24 lipca br. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie Sekretarz Województwa – Dyrektor Urzędu Waldemar Kuliński oraz zastępca dyrektora Departamentu Organizacji ds. Bezpieczeństwa Publicznego Krzysztof Łaptaszyński przekazali przedstawicielom Komend Miejskich Policji w Ostrołęce, Radomiu i Siedlcach oraz Komend Powiatowych Policji w Płońsku, Ciechanowie i Mińsku Mazowieckim 6 nowych mierników prędkości typu „ISKRA” oraz 5 mierników stężenia alkoholu typu „AlcoBlow”.

 

Wręczając policjantom nowy sprzęt, Sekretarz Województwa – Dyrektor Urzędu Waldemar Kuliński podkreślił, że Samorząd Województwa Mazowieckiego podejmuje szereg działań zmierzających do zapewnienia mazowieckiej policji jak najlepszych warunków do wykonywania obowiązków i pozwalających na szybką interwencję w sytuacjach zagrożenia. Wyraził nadzieję, że wzrost nakładów inwestycyjnych i podejmowane w ostatnich latach działania skutkują poprawą wygody i bezpieczeństwa pracy policjantów, ponieważ przekłada się to bezpośrednio na ich skuteczność.

 

Sprzęt dla policji został zakupiony przez Samorząd Województwa Mazowieckiego w porozumieniu z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Warszawie. W taki sposób od 2011 r. na rzecz policji zostały przekazane: alkogogle , 14 mierników stężenia alkoholu, 8 mierników prędkości, rowerowy tor przeszkód, miasteczko ruchu drogowego oraz szkolny zestaw znaków drogowych, na łączną kwotę ponad 130 tys. zł.

  • fot. Dorota Ł. Cichocka
  • fot. Dorota Ł. Cichocka
  • fot. Dorota Ł. Cichocka
  • fot. Dorota Ł. Cichocka
  • fot. Dorota Ł. Cichocka
  • fot. Dorota Ł. Cichocka

Liczba wyświetleń: 403

powrót