Z regionu

XIV Piknik Europejski

2012.05.14 13:10 , aktualizacja: 2012.05.14 13:16

Autor: Renata Kwiatkowska, Delegatura UWMW w Płocku, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

W drugi majowy weekend w Płocku odbył się XIV Piknik Europejski. Jest to impreza plenerowa propagująca idee Unii Europejskiej.

 

Piknik ma na celu promocję dorobku kulturalnego miasta Płocka oraz innych państw europejskich. Mieszkańcy Płocka i miast partnerskich mogli uczestniczyć w wielu wydarzeniach kulturalnych, takich jak koncerty muzyczne, wystawy, prezentacje państw członkowskich UE czy konkursy. Weekend wypełniły liczne występy zespołów i chórów oraz degustacje specjałów regionalnych, pośród których w tym roku dominowała kuchnia serbska.

 

Do Płocka przyjechały delegacje z dziesięciu miast partnerskich – Darmstadt (Niemcy), Fort Wayne (USA), Auxerre (Francja), Mytiszczi (Rosja), Loznicy (Serbia), Thurrock (Wlk. Brytania), Forli (Włochy), Możejek (Litwa), Bielc (Mołdawia) i Huai'an (Chiny) oraz trzech zaprzyjaźnionych: Rustawi (Gruzja), Żytomierza (Ukraina) i Dobruski (Czechy). Największą atrakcją – gwiazdą pikniku był zespół Blue Cafe. Supportem przed gwiazdą pikniku był grający bałkańską muzykę zespół „Karadžić” z Loznicy . W tym roku Płock świętował 40-lecie współpracy z tym miastem i z tej okazji na Starym Rynku ukazała się okolicznościowa wystawa, przygotowana we współpracy z Książnicą Płocką. Dodatkowymi atrakcjami były impreza klubowa MajUnia zorganizowana na terenie ogródka Miejskiego Zespołu Obiektów Sportowych, oraz spotkanie z folklorem na terenie Ogrodu Zoologicznego w Płocku.
 

  • fot. Renata Kwiatkowska
  • fot. Renata Kwiatkowska
  • fot. Renata Kwiatkowska
  • fot. Renata Kwiatkowska
  • fot. Renata Kwiatkowska
  • fot. Renata Kwiatkowska

Liczba wyświetleń: 281

powrót