Z regionu

Otwarto „Orliki” w gminie Płońsk

2012.03.27 15:10

Autor: Agnieszka Kordowska, Delegatura UMWM w Ciechanowie, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Na Mazowszu otwarto kolejne obiekty sportowe wybudowane w ramach programu „Moje boisko Orlik - 2012”. Tym razem oddano do użytku dwa kompleksy –  w Lisewie i Siedlinie (pow. płoński). Boiska poświęcił ks. Kanonik Edmund Makowski.

 

Zgodnie z założeniem programu „Moje boisko Orlik 2012”, w każdej gminie do 2012 r. mają powstać wielofunkcyjne obiekty wyposażone w niezbędny sprzęt sportowy (bramki, chorągiewki przegubowe do naznaczania narożników, stalowe kosze do piłki koszykowej oraz siatkę do piłki siatkowej). Celem programu jest bezpłatne udostępnienie dzieciom i młodzieży, odpowiadającej najwyższym standardom, infrastruktury sportowej umożliwiającej uprawianie sportu i rozwój fizyczny pod okiem trenera – animatora. Nowy obiekt sportowy ma przyczynić się do rozwijania wielu młodych talentów, pasji, umiejętności, pokonywania własnych ograniczeń i popularyzacji zdrowej sportowej rywalizacji.

 

Zakres prac zrealizowanych w gminie Płońsk objął budowę dwóch oświetlonych, ogrodzonych boisk: piłkarskiego i wielofunkcyjnego oraz zaplecza sanitarno-szatniowego. Na realizację inwestycji w Lisewie i Siedlinie samorząd województwa przeznaczył 666 tys. zł. Obiekty przyczyniać się mają do promocji zdrowego stylu życia i aktywnego wypoczynku wśród lokalnej społeczności.

 

Uroczyste otwarcie kompleksów sportowych, które odbyło się 23 marca br., połączono z obchodami XX-lecia gminy Płońsk. W spotkaniu wzięli udział m.in. radna województwa mazowieckiego Wiesława Krawczyk, dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Ciechanowie Andrzej Kamasa, dyrektor Departamentu Rolnictwa i Modernizacji Terenów Wiejskich UMWM Radosław Rybicki oraz wójt gminy Płońsk Aleksander Jarosławski.

  • fot. arch. UG Płońsk
  • fot. arch. UG Płońsk
  • fot. arch. UG Płońsk

Liczba wyświetleń: 458

powrót