Mazowsze serce Polski nr 3/18

Herkules w spódnicy

2018.03.14 10:00 , aktualizacja: 2018.03.14 11:02

Autor: Redakcja, Wprowadzenie: Paweł Burlewicz

Zbliżenie na twarz zawodniczki ubranej w kurtkę z kapturem Justyna Kowalczyk podczas...

Do odważnych świat należy. Prawda, ale niecała. Dołożyć trzeba pracowitość i upór. Jak mawia Aleksander Wierietielny, trener dwukrotnej mistrzyni olimpijskiej Justyny Kowalczyk: w sporcie harówka to 95 proc. sukcesu, a dalej to już tylko talent i talent... Najbardziej uparta kobieta polskiego narciarstwa twierdzi, że sięgnęła po pięć medali olimpijskich i osiem mistrzostw świata, bo ma góralski charakter. Ale to też niecała prawda. Kobiety mają olbrzymie możliwości zawodowe, jeśli tylko zdobędą się na odwagę i nie wyrzekną marzeń.

 

Udowadniają to Mazowszanki, o których piszemy, z powodzeniem uprawiające tradycyjnie męskie zawody – strażaczka, policjantka, dyżurna ruchu, pani diakon czy marszałek. Są Herkulesami, ale w spódnicy, z całą kobiecą delikatnością. Nie rezygnują jednocześnie z tradycyjnych ról – mają dzieci, prowadzą dom. Ich odwaga i upór są szczególne.

 

Samorząd stara się wspierać odważnych i wyrównywać szanse życiowego startu. Dlatego zachęcamy młode firmy do udziału w konkursach – „Startuj z Mazowsza” i „Innowator Mazowsza”. Wierzymy też, że starania marszałka Adama Struzika o włączenie części mazowieckich regionów do Polski Wschodniej zakończą się powodzeniem. Dzięki odwadze i w imię równych szans.

Redakcja

 

 

Liczba wyświetleń: 159

powrót