Mazowsze serce Polski nr 2/18

Dla zdrowia

2018.02.13 07:50 , aktualizacja: 2018.02.13 13:06

Autor: Monika Gontarczyk, Wprowadzenie: Paweł Burlewicz

wejście do izby Izba Przyjęć Planowych...

W trosce o zdrowie kobiet

Pod tym hasłem – 10 marca – przebiegać będzie biała sobota organizowana przez Centrum ATTIS w Warszawie. Zaplanowane są: porady lekarskie i konsultacje specjalistyczne, badania diagnostyczne, wykłady, edukacja zdrowotna, profilaktyka chorób o charakterze społecznym. Więcej na: www.attis.com.pl. Serdecznie zapraszamy mieszkanki Warszawy i regionu.

 

Pierwsza tegoroczna biała sobota odbyła się 3 lutego w ramach akcji „Dzień Drzwi Otwartych” z okazji Światowego Dnia Walki z Rakiem. Spotkanie poświęcono profilaktyce w onkologii kobiecej. Niepotrzebne były wcześniejsze zapisy ani skierowanie. Największym zainteresowaniem cieszyły się porady lekarzy ginekologów i onkologów oraz badania cytologiczne. Panie chętnie korzystały z badań diagnostycznych, zwłaszcza usg piersi i usg transwaginalnego. Mogły też poddać się mammografii czy nauczyć techniki samobadania piersi. Bardzo przydatne okazały się porady brafitterki. W sumie udzielono ponad 140 porad.

 

Żółtaczka atakuje

W ubiegłym roku w województwie mazowieckim (podobnie jak w całej Polsce i Europie) nastąpił wielokrotny wzrost zachorowań na wirusowe zapalenie wątroby typu A (WZW typu A). Od 1 stycznia do 31 grudnia 2017  r. na Mazowszu odnotowano 699 przypadków choroby brudnych rąk. Rok wcześniej było zaledwie 6! A profilaktyka jest przecież taka prosta. Trzeba przestrzegać zasad higieny.

 

Piękne zęby w atrakcyjnej cenie

Medyczna Szkoła Policealna nr 3 w Warszawie poszukuje chętnych do wykonania u nich uzupełnień protetycznych (całkowitych protez akrylowych, protez częściowych akrylowych, protez szkieletowych). Uczniowie pracują pod ścisłą kontrolą lekarza stomatologa i technika dentystycznego. Można także skorzystać z czyszczenia zębów. Placówka oferuje bardzo atrakcyjne ceny. Zapraszamy!

 

Sprawniejsze przyjęcia

W szpitalu na Józefowie w Radomiu działa Izba Przyjęć Planowych (IPP). Teraz pacjenci z wyznaczonym terminem zabiegu przyjmowani są na oddział w IPP. Nie muszą więc stać w kolejkach w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym razem z nagłymi przypadkami. Izba funkcjonuje przy gabinetach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej (na parterze lecznicy). W dni robocze działa w godz. 7.30−15.00, w weekendy i święta od 10.00 do 13.00.

Liczba wyświetleń: 93

powrót