Mazowsze serce Polski nr 10/19

Lekcja życia

2019.10.17 15:50 , aktualizacja: 2019.10.18 13:21

Autor: , Wprowadzenie: Małgorzata Wielechowska

Czym charakteryzuje się ratownik medyczny? Musi mieć olbrzymią wiedzę, siłę fizyczną, a przede wszystkim nerwy ze stali. Nie wie, gdzie ani o której godzinie będzie wezwany. Nie wie też, co zastanie na miejscu. Może to być pijany wymachujący bronią pacjent, który w środku nocy oczekuje wystawienia recepty albo umierający człowiek, dla którego każda minuta jest na wagę życia. O codziennych zmaganiach ratowników przeczytamy w artykule Życie na sygnale.

Jak doskonalić charakter od najmłodszych lat, a jednocześnie mieć z tego frajdę i korzyści w dorosłym życiu? O tym w tekście Szachmistrz od smartfona, gdzie pokazujemy, że gra w szachy rozwija szereg sprawności, łącznie z poczuciem sprawczości i sprawiedliwości. Szanse rozwoju dają też zakłady aktywności zawodowej. To miejsca, w których mieszają się ludzkie pragnienia i losy, a z codziennych zmagań radość czerpią zarówno podopieczni, jak i wspierający (więcej w artykule Praca szansą na samodzielność).

Dobrą lekcją umiejętności społecznych i odpowiedzialności jest zaangażowanie w życie naszych małych ojczyzn. Młodych zachęcamy do wzięcia spraw w swoje ręce i zgłaszanie się do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego. A dla wszystkich Mazowszan jest szansa na konkretne pieniądze na różnego rodzaju projekty w ramach budżetu obywatelskiego.

 

Redakcja

Liczba wyświetleń: 68

powrót