Mazowsze serce Polski nr 10/18

Liderki wybrały liderki

2018.10.10 09:10 , aktualizacja: 2018.10.10 15:28

Autor: Piotr Marzec, Marcin Rzońca (Biuro Regionalne KSOW), Wprowadzenie: Paweł Burlewicz

Grupa 18 pań, głównie w starszym  wieku, pozująca w pokoju biurowym Spotkanie z liderkami z...
Grupa dziewczynek w strojach cheerleaderek z buławami Najlepsza okazała się...

Bożena Mistygacz triumfuje w finale „Konkursu na najaktywniejszą liderkę wiejską” województwa, organizowanego przez Krajową Sieć Obszarów Wiejskich pod patronatem marszałka Adama Struzika.

 

Pięć pań wchodzących w skład komisji konkursowej (m.in. liderki z lat ubiegłych: Mariola Kruk, Anna Łukawska-Adamczyk i Anna Szpura) oceniło karty zgłoszeniowe i krótki test tematyczny, po czym przeprowadziło z każdą finalistką rozmowę. Wszystkie trzy elementy dały łączną ocenę, tworząc ranking liderek.

 

Łącznie najwięcej punktów zdobyła Bożena Mistygacz z gminy Przyłęk – emerytowana nauczycielka, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Rudkach, sołtyska – zdobywając zaszczytny tytuł Najaktywniejszej Liderki Wiejskiej w województwie mazowieckim. Drugie miejsce zajęła Kinga Szczypek z Cieksyna (gmina Nasielsk) – założycielka Stowarzyszenia „Skafander” i pomysłodawczyni wielu ciekawych projektów, a trzecie Henryka Brdękiewcz ze Starego Szelkowa (gmina Szelków, powiat makowski) – twórczyni m.in. „Teatru Cioci Heni”. Wszystkie trzy wyróżnione otrzymają nagrody rzeczowe dla swoich lokalnych społeczności o wartości 4000, 2500 i 1500 zł.

 

– Przede wszystkim to nagroda nie tylko dla mnie, ale dla społeczności. Mogłaby go odebrać każda z pań działających w naszym Kole Gospodyń Wiejskich. Żadne moje osiągnięcie nie dorównuje tej nagrodzie. To piękne wyróżnienie, które niezwykle mnie motywuje – podkreśliła Bożena Mistygacz. – Nie ma tygodnia, w którym w naszej miejscowości coś by się nie działo. Ważne są dla nas przede wszystkim więzi między ludźmi. Troszczymy się o siebie nawzajem i wspieramy. Takie konkursy są bardzo potrzebne, bo nie tylko jednoczą lokalną społeczność, ale również pozwalają spotkać się z innymi liderkami. Podczas finału poznałam naprawdę fantastyczne kobiety. Wymieniłyśmy się kontaktami i jestem przekonana, że dzięki temu w przyszłości mogą powstać ciekawe inicjatywy – dodaje pani Bożena.

 

Komisja dodatkowo wyróżniła cztery liderki: Mirosławę Żaglewską, Alicję Dybkowską-Purwin, Mariannę Jałochę i Hannę Wronkę, nagrodami rzeczowymi o wartości 500 zł każda, a finalistki upominkami KSOW. Bo każda z nich wyróżnia się zaangażowaniem w rozwój lokalnej społeczności.

 

– Już sam fakt zgłoszenia do konkursu przez kogoś z ich otoczenia świadczy, że ich praca jest zauważana – podkreśla Anna Szpura, Liderka 2014.

 


Najlepsza orkiestra z Pilawy!

Tytuł Najlepszej Orkiestry Dętej Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich 2018 i nagroda finansowa w wysokości 5 tys. zł trafiły do Orkiestry Dętej OSP Pilawa.  II miejsce (4000  zł) dla Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP w Wyszkowie, a III lokata (3000 zł) przypadła Miejskiej Orkiestrze Moderato z Warki.

 

Liczba wyświetleń: 101

powrót