Mazowsze serce Polski nr 10/18

Inwestycje na Mazowszu

2018.10.10 08:10 , aktualizacja: 2018.10.11 09:23

Autor: Wybrała Monika Gontarczyk, Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

  • umowe podpisują Rafał Rajkowski i Radosław WItkowski Podpisana umowa to początek...
  • Odrestaurowane Jatki z zewnątrz Odrestaurowany budynek...
  • Wnętrze hali sportowej W Cegłowie można już...
  • autobus stoi na przystanku Dzięki środkom unijnym w...
  • zdjęcie z lotu ptaka na odnowioną drogę Tak prezentuje się droga...
  • Budynek szpitala od frontu W kozienickim szpitalu...

Pieniądze na mobilność miejską w Radomiu

Już niebawem dzięki wsparciu unijnemu Radom zyska 10 autobusów elektrycznych wraz ze stacjami do ładowania, 15 wiat przystankowych, parking P&R przy ul. K. Kelles-Krauza oraz ścieżki rowerowe i pieszo-rowerowe (blisko 28 km). Uda się także rozbudować dwie drogi powiatowe na odcinkach Taczów–Taczówek–Milejowice oraz Młódnice–Jarosławice–Cerekiew–Radom. Umowę o dofinansowanie zadania podpisali członek zarządu województwa Rafał Rajkowski oraz prezydent Radomia Radosław Witkowski.

Wartość: 70,9 mln zł

Dofinansowanie: 56 mln zł

Beneficjent: miasto Radom

Źródło: RPO WM 20142020

 

Zabytek placówką kultury

Mieszkańcy powiatu ostrowskiego mogą się już cieszyć kolejnym zrewitalizowanym obiektem. Unikatowe Jatki, położone w centrum Ostrowi Mazowieckiej, zamieniły się w tętniącą życiem instytucję kultury. Będą tu się odbywać imprezy, wystawy, konferencje, przedstawienia i koncerty.

Wartość: 5 mln zł

Dofinansowanie: 3,5 mln zł

Beneficjent: miasto Ostrów Mazowiecka

Źródło: RPO WM 20142020

 

Hala sportowa w Cegłowie

Nie tylko uczniowie Zespołu Szkolnego im. Bohaterskich Harcerzy Cegłowa, ale także okoliczni mieszkańcy mogą wreszcie korzystać z nowoczesnej hali sportowej. Obiekt o wymiarach 24×45×10,5 m to jedna z większych inwestycji zrealizowanych w gminie. Będą tu organizowane zawody sportowe, gry ruchowe i zajęcia rekreacyjne. Oprócz boiska do dyspozycji uczniów są m.in.: siłownia, sauna i sale do gimnastyki korekcyjnej oraz baletowa. W budynku znajdują się także: szatnia, natryski, sanitariaty, pokój nauczycieli, magazyn sprzętu sportowego, zespół ogólnodostępnych toalet, w tym dla osób niepełnosprawnych. Trybuny pomieszczą około 130 osób. Hala jest połączona ze szkołą łącznikiem, dzięki czemu uczniowie nie muszą na lekcje wf wychodzić z budynku.

Wartość: 6,4 mln zł

Dofinansowanie: 3,3 mln zł

Beneficjent: gmina Cegłów

Źródło: budżet województwa

 

Będą nowe autobusy, ścieżki i P&R w Płocku

Do Płocka trafiło kolejne wsparcie na rozwój zrównoważonej mobilności miejskiej. Środki unijne pozwolą zakupić osiem autobusów niskoemisyjnych, wybudować parking P&R wraz z drogami dojazdowymi i niezbędną infrastrukturą. Powstaną także nowe ścieżki rowerowe i infrastruktura drogowa. Wdrożony zostanie także Inteligentny System Transportowy.

Wartość: 48,6 mln zł

Dofinansowanie: 41,2 mln zł

Beneficjent: miasto Płock

Źródło: RPO WM 20142020

 

Nowa droga w powiecie węgrowskim

Dzięki środkom unijnym udało się przebudować drogę powiatową od Kałuszyna (granica powiatu) do Paplina. Na całej długości remontowanego odcinka (28 km) położono nową nawierzchnię, a pobocza wyprofilowano i utwardzono. W trosce o bezpieczeństwo podróżujących przebudowano ponad 30 skrzyżowań i 7 przejść dla pieszych. Powstały też 3 nowe przejścia i 1,2 km chodnika. Droga zyskała oznaczenia pionowe i poziome.

Wartość: 20,3 mln zł

Dofinansowanie: 12,2 mln zł

Beneficjent: powiat węgrowski

Źródło: RPO WM 20142020

 

Będą nowe urządzenia w kozienickim szpitalu

Już niebawem do szpitala w Kozienicach trafi nowoczesna aparatura medyczna. Unijne pieniądze przyznane przez zarząd województwa umożliwią też reorganizację pracowni rentgenodiagnostyki ogólnej oraz poradni chirurgii ogólnej, chirurgii urazowo-ortopedycznej, ginekologicznej, kardiologicznej, a także POZ. Zmodernizowane zostaną też pomieszczenia RTG i pojawi się nowa pracownia endoskopii.

Wartość: 2,5 mln zł

Dofinansowanie: 1,7 mln zł

Beneficjent: Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Kozienicach

Źródło: RPO WM 20142020

Liczba wyświetleń: 162

powrót