Mazowsze serce Polski nr 10/18

Kłamstwo ma krótkie drogi

2018.10.10 10:50 , aktualizacja: 2018.10.17 13:45

Autor: Redakcja, Wprowadzenie: Paweł Burlewicz

Widok z lotu ptaka na budowane rondo i prowadzące do niego trzy drogi Droga wojewódzka 631 z...

Kończy się kampania wyborcza, niedługo będziemy mieli prawo i obowiązek wybrać gospodarzy naszej gminy, powiatu i całego Mazowsza. Trwająca kampania należy do najważniejszych w historii samorządu, ale i najbrutalniejszych. Niemal każdego dnia widzimy w mediach publicznych ataki na samorządy. Kiedy w grę wkradają się brudne zagrywki, trzeba umieć oddzielić ziarno od plew.

 

Premier naszego rządu zapewnia, ze podwyżki płac są najwyższe od 25 lat. Przez 9 lat były wyższe, a nie rosła tak inflacja. Przekonywał, ze jego partia wspiera sprzedaż bezpośrednią rolników, choć w rzeczywistości głosowała przeciw projektowi PSL.

 

Teraz on i podwładni przekonują, ze samorząd w Polsce jest nieudolny i źle wydaje pieniądze z Unii Europejskiej. Trudno dyskutować z tak absurdalną wręcz tezą, skoro nawet część polityków PiS nazywa reformę terytorialną najbardziej udaną zmianą w naszym kraju. Centralizacja kraju nie rozwiąże naszych codziennych problemów. Władza ze stołecznych salonów ma długie ręce, ale krótki wzrok. Dlatego tylko naiwni mogą uwierzyć, ze dwa lata temu w Polsce praktycznie nie było dróg. Jeździmy nie tylko po autostradach i mamy wybór. Warto z niego skorzystać.

 

Liczba wyświetleń: 161

powrót