Aktualności

Nowa organizacja pracodawców chce poszerzyć skład WRDS

2021.05.20 14:55 , aktualizacja: 2021.05.29 14:52

Autor: Ewelina Mikulska (KM), Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Screen ze spotkanie on line Majowe posiedzenie...

Majowe posiedzenie prezydium WRDS poświęcone było głównie sprawom organizacyjnym. Dyskutowano między innymi o poszerzeniu składu Rady o przedstawicieli Federacji Przedsiębiorców i Pracodawców – organizacji, która w ubiegłym roku, zgodnie z postanowieniem Sądu Okręgowego w Warszawie stała się reprezentatywną organizacją pracodawców.

 

W związku z powyższym strona pracowników oraz strona pracodawców WRDS rozważały kwestię ilości swoich przedstawicieli. Obecnie w składzie WRDS są trzy organizacje związkowe delegujące po pięciu przedstawicieli oraz pięć organizacji pracodawców delegujących po trzech przedstawicieli. Dzięki czemu zarówno strona pracowników, jak i strona pracodawców posiada po 15 swoich reprezentantów w WRDS. W trakcie dyskusji ustalono, że obie strony będą miały po 18 przedstawicieli, zatem konieczne będzie zwiększenie liczby przedstawicieli reprezentujących organizacje związkowe. Ostatecznie uchwała strony społecznej określająca liczbę przedstawicieli w składzie WRDS będzie procedowana na najbliższym posiedzeniu plenarnym Rady.

Sytuacja w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej

Prezydium WRDS na prośbę przewodniczącego Rady Dialogu Społecznego Jarosława Gowina zajęło się także wnioskiem Przewodniczącego OPZZ Andrzeja Radzikowskiego dotyczącym problemów we współpracy partnerów społecznych w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. O najistotniejszych trudnościach w jednostce która codziennie dba o bezpieczeństwo pasażerów samolotów poprzez nadzorowanie i kontrolowanie przestrzeni powietrznej w Polsce opowiedział przewodniczący Rady OPZZ województwa mazowieckiego Marek Kupiec. Członkowie prezydium zdecydowali, że sytuacji w PAŻP zostanie poświęcone specjalnie zorganizowane w tym zakresie posiedzenie prezydium WRDS.

Organizacja XXVI posiedzenia plenarnego WRDS

Członkowie prezydium ustalili porządek obrad najbliższego posiedzenia plenarnego WRDS, którego tematami głównymi będą między innymi kondycja opieki psychiatrycznej na Mazowszu, sprawozdanie z Regionalnego Planu Działań na rzecz Zatrudnienia za 2020r. dla województwa mazowieckiego oraz bieżąca informacja dotycząca negocjacji środków unijnych dla województwa mazowieckiego na lata 2021–2027

Liczba wyświetleń: 69

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.