Aktualności

II posiedzenie doraźnego Zespołu roboczego ds. monitorowania skutków społeczno-gospodarczych pandemii SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego

2020.07.17 16:00 , aktualizacja: 2020.07.17 16:15
Autor: Magdalena Węgrzecka, KM, Wprowadzenie: Iwona Dybowska
Przy stole prezydialnym siedzą trzy osoby - przedstawiciele Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej od lewej: Monika Fedorczuk...
Na sali, przy stołach konferencyjnych siedzą uczstnicy spotkania Członkowie doraźnego...

Doraźny Zespół roboczy ds. monitorowania skutków społeczno-gospodarczych pandemii SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego spotkał się15 lipca br. Było to drugie posiedzenie zespołu, podczas którego omówiono tematy dotyczące nowych inicjatyw UE w zakresie walki ze skutkami kryzysu gospodarczego oraz aktualnej sytuacji na mazowieckim rynku pracy.

 

W spotkaniu uczestniczyła Iga Zupok-Gierwatowska, zastępca dyrektora Departamentu Strategii w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, która przedstawiła informację na temat założeń Planu  Odbudowy dla Europy oraz powiedziała o możliwym wsparciu dla przedsiębiorców w postaci antykryzysowych programów pomocowych.

 

Członkowie zespołu mogli również zapoznać się z aktualnymi informacjami przygotowanymi przez dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie Tomasza Sieradza oraz Kierownika Wydziału Mazowieckiego Obserwatorium Rynku Pracy Katarzynę Kozakowską. Zaprezentowali oni dane dotyczące kształtowania się stopy bezrobocia w poszczególnych powiatach oraz zaznaczyli, że nadal największym zainteresowaniem przedsiębiorców cieszą się mikropożyczki.

 

Przedstawiono także katalog oraz zasady ubiegania się o świadczenia z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych wynikające z tzw. Tarczy 4.0.

 

Obecni na spotkaniu zwrócili także uwagę na potrzebę ujednolicenia zasad i regulacji prawnych dotyczących rządowych form wsparcia.

Liczba wyświetleń: 202

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.