Aktualności
Społeczny dialog
2016.12.13 15:15 , aktualizacja: 2016.12.19 12:28
Autor: Beata Samsel (KM), Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska
- fot. Agnieszka Stabińska
- fot. Agnieszka Stabińska
- fot. Agnieszka Stabińska
- fot. Agnieszka Stabińska
- fot. Agnieszka Stabińska
- fot. Agnieszka Stabińska
- fot. Agnieszka Stabińska
- fot. Agnieszka Stabińska
- fot. Agnieszka Stabińska
Podsumowano roczną działalność Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. Na ostatnim spotkaniu w tym roku dyskutowano o minionych wydarzeniach oraz planach na kolejny rok.
Przewodniczący WRDS Jerzy Wiśniewski opowiedział o pracach rady w obszarze wygaszania sporów między pracownikami a pracodawcami, istotnych dla rozwoju gospodarczego i zachowania pokoju społecznego w regionie. Dyskutowano również o zmianach w systemie szkolnictwa zawodowego, przedstawionych podczas konferencji zorganizowanej 23 listopada br. przez WRDS. Jej efektem są postulaty o konieczności wypromowania, unowocześnienia edukacji w szkołach zawodowych i zapewnienia odpowiedniego poziomu finansowania kształcenia zawodowego oraz dostosowania oferty kształcenia do potrzeb rynku pracy.
Prospołecznie
WRDS przyjęła opinię w sprawie zakończenia misji dobrej woli w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Wierzbicy oraz uchwałę zmieniającą skład osobowy Zespołu roboczego ds. ochrony zdrowia działającego w ramach WRDS.
Dyrektor Kancelarii Marszałka Magdalena Flis-Lichota, w imieniu marszałka Adama Struzika, podziękowała za dotychczasową współpracę przewodniczemu WRDS, któremu kończy się roczna kadencja. Na kolejną rada wybrała Jacka Całusa, prezesa Związku Pracodawców Warszawy i Mazowsza.
WRDS na Mazowszu
Radę powołał Marszałek Województwa Mazowieckiego 9 grudnia 2015 r. W jej skład wchodzi marszałek oraz dwie wskazane przez niego osoby będące przedstawicielami innych jednostek samorządu terytorialnego, jako strona samorządowa, przedstawiciele strony pracowników, pracodawców oraz wojewoda i 2 wskazane przez niego osoby – jako strona rządowa. Przewodniczącym WRDS jest naprzemiennie przedstawiciel strony pracowników i pracodawców, marszałek województwa oraz wojewoda. Rada opiniuje w sprawach objętych obszarem związków zawodowych lub organizacji pracodawców będących w kompetencji administracji rządowej i samorządowej z terenu województwa. Rozpatruje sprawy społeczne lub gospodarcze powodujące konflikty między pracodawcami i pracownikami, istotne dla zachowania pokoju społecznego.
Liczba wyświetleń: 986
powrótSzanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.