Program Operacyjny RYBY 2007-2013 - aktualności, komunikaty, nabory, szkolenia

Podsumowanie II naboru wniosków na wybór stowarzyszenia do realizacji LSROR

2011.02.23 12:30 , aktualizacja: 2011.02.25 12:08

Autor: Jolanta Nasiadka-Krawczyk, Departament Rolnictwa i Modernizacji Terenów Wiejskch, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

W dniu 16 lutego 2011 roku, zakończył się nabór wniosków w ramach drugiego, ostatniego zaproszenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, do składania wniosków na wybór stowarzyszenia do realizacji lokalnej strategii rozwoju obszarów rybackich (LSROR), w ramach Programu Operacyjnego „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013” (PO RYBY 2007-2013).

 

Wysokość dostępnych środków przeznaczonych na realizację LSROR dla obszaru całego kraju, w ramach niniejszego zaproszenia, wynosi 114 318 957 euro, będącej odpowiednikiem kwoty wyrażonej w złotych (PLN) ustalonej zgodnie z kursem wymiany euro ogłoszonym przez Narodowy Bank Polski na dzień dokonania wyboru LGR do realizacji LSROR.

 

W wyniku ogłoszonego zaproszenia, z obszaru 13 województw, wpłynęły 34 wnioski na łączną kwotę ponad 691 milionów złotych. Jest to, o ok. 260 milionów więcej, niż po przeliczeniu na PLN kwota podana w zaproszeniu do składania wniosków.

Wyboru stowarzyszeń do realizacji LSROR dokonuje się w terminie 3 miesięcy od dnia upływu terminu na składanie wniosków.

 

Z obszaru województwa mazowieckiego o status lokalnej grupy rybackiej, która po podpisaniu umowy będzie mogła przystąpić do realizacji LSROR, ubiegają się trzy stowarzyszenia:

 

  • Lokalna Grupa Rybacka Pojezierze Gostynińskie
  • Lokalna Grupa Rybacka Zalew Zegrzyński
  • Mazowiecko-Podlaskie Stowarzyszenie Rybackie

 

Łącznie, opracowane przez lokalne grupy rybackie z obszaru województwa mazowieckiego, lokalne strategie rozwoju obszarów rybackich obejmą obszar27 gmin, w tym 24 gminy z woj. mazowieckiego i 3 gminy z woj. kujawsko-pomorskiego. Kwota o jaką wnioskują mazowieckie LGR to 53 794 837 zł.

Pliki do pobrania

Liczba wyświetleń: 559

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.