Aktualności

Forum Liderów PPP

2021.06.15 08:55 , aktualizacja: 2021.06.15 13:29

Autor: Amanda Posłuszna, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Zapraszamy Państwa do udziału w bezpłatnej konferencji online, Forum Liderów PPP, która odbędzie się  17 czerwca 2021 r. w godzinach 10:00–15:00. Konferencja objęta jest patronatem honorowym Marszałka Województwa Mazowieckiego.

 

Tematyka tegorocznej edycji opracowana została na podstawie rekomendacji przedstawicieli podmiotów finansujących inwestycje, promotorów inicjujących strategiczne inwestycje infrastrukturalne oraz inwestorów realizujących projekty. Dyskusje podczas konferencji dotyczyć będą trzech obszarów tematycznych. Tytuł pierwszego panelu dyskusyjnego to Zarządzanie projektem PPP w oparciu o praktyczne przykłady. Podstawową barierą już na wczesnym etapie przygotowania inwestycji są kompetencje samorządów w momencie oceny dokumentacji dotyczącej efektywności przedsięwzięcia, przygotowywanej przez doradców. W czasie konferencji przedstawimy między innymi w jaki sposób zweryfikować poprawność dokumentów. Następnie poruszone zostaną kwestie związane z przewidywaniem wielu czynników, które mogą wpłynąć na otoczenie inwestycji np. zmiany polityczne, kryzysy, zmienna stopa procentowa, brak akceptacji społecznej. Są to obszary, które należy przewidzieć i rozważyć przed podpisaniem umowy, co będziemy szczegółowo opisywać w trakcie wydarzenia. Drugim obszarem tematycznym jest bankowalność projektów, procedura instytucji finansującej i kryteria jakimi kieruje się bank przy kredytowaniu inwestycji partnerskich. Obszar ten ma istotny wpływ na realizację inwestycji, jako że stanowi główne źródło jej finansowania. Ostatnia dyskusja dotyczyć będzie pakietowego PPP, czyli tworzenia pakietów składających się z mniejszych, jednorodnych zadań, które zbiorczo stawałyby się potencjalnie interesujące dla inwestorów i  instytucji finansujących. O rozwiązaniach w tych kwestiach dyskutować będą przedstawiciele samorządów, które skutecznie zrealizowały projekty oraz doradcy, inwestorzy i przedstawiciele instytucji finansujących.

 

Gościem honorowym konferencji będzie Waldemar Buda, Pełnomocnik rządu ds. PPP oraz Wiceminister Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, odpowiedzialny za wsparcie i monitorowanie rozwoju partnerstwa publiczno-prywatnego. 

 

Wydarzenie organizowane jest cyklicznie od roku 2016. W ubiegłym roku było najchętniej wybieraną konferencją o tej tematyce w Polsce, w której wzięło udział 400 osób. Zapis konferencji w kanale YouTube został obejrzany przez 69 tys.unikalnych użytkowników, którzy w znacznej większości reprezentują samorządy, ale również byli to doradcy, inwestorzy i instytucje finansowe.

Liczba wyświetleń: 10

powrót