Aktualności

Misja Gospodarcza do Iraku (Irackiego Kurdystanu)

2019.09.12 15:00

Autor: Joanna Jędrzejewska-Debortoli (KM), Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Przedstawicielstwo Rządu Regionalnego Kurdystanu w Polsce we współpracy z Krajową Izbą Gospodarczą zaprasza do udziału w Misji Gospodarczej do Iraku (Irackiego Kurdystanu) w dniach 29 września – 3 października 2019 r.

Ideą misji jest kompleksowa prezentacja polskiej oferty eksportowej oraz inwestycyjnej, a także nawiązanie kontaktów handlowych przez polskich przedsiębiorców z potencjalnymi partnerami w Iraku.

 

Program misji zawiera:

  • udział w targach wielobranżowych Erbil International Fair 2019,
  • fora biznesowe w Erbilu i Sulejmaniji przygotowane we współpracy z lokalnymi Izbami,
  • spotkania B2B z irackimi przedsiębiorcami,
  • spotkanie z ekspertami na temat rynku irackiego,
  • spotkania z przedstawicielami irackich instytucji zajmujących się inwestycjami.

Na targach w Erbilu prezentują się państwa z całego świata oraz kręgi polityczne i biznesowe z Iraku. W Kurdystanie wznowiono wiele inwestycji wstrzymanych w poprzednich latach, notowany jest ciągły wzrost konsumpcji. Po okresie impasu gospodarczego, wynikającego z niespokojnej sytuacji w Iraku i na Bliskim Wschodzie, region Kurdystanu odzyskuje dawny status tętniącego życiem centrum biznesowego Iraku. Pozytywne sygnały nadchodzące z Iraku zachęcają środowisko naszego biznesu do większego zainteresowania się irackim rynkiem, w tym zwłaszcza kurdyjskim ze względu na lepsze rozeznanie, możliwości transportu drogowego (Kurdowie otwierają trzecie przejście graniczne z Turcją) i obecność w Erbilu polskiego konsulatu.

 

W tym samym miejscu i czasie co Erbil International Fair, odbywają się również targi budowlane – Project Iraq (dotyczące odbudowy zniszczonych miast) oraz targi spożywcze Iraq Agrofood. Zwiększa to szansę nawiązania ciekawych kontaktów biznesowych.

 

Zapraszamy do udziału wszystkich zainteresowanych oraz odwiedzenia strony wydarzenia.

 

Pytania w sprawie misji prosimy kierować do Biura Współpracy z Zagranicą Krajowej Izby Gospodarczej na adres: lub lub telefonicznie na numery: +48 22 630 96 86 lub +48 22 630 96 06.

 

Liczba wyświetleń: 66

powrót