Aktualności

Zaproszenie mazowieckich przedsiębiorców z branży kosmetycznej i farmaceutycznej do współpracy z największą w Afryce siecią dystrybucji MGR Shoprite

2012.02.01 10:45

Autor: Agnieszka Jędrzejczak, KM, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji (WPHI) przy Ambasadzie RP w Johannesburgu (RPA) informuje, iż istnieje możliwość nawiązania natychmiastowej współpracy z największą w Afryce siecią dystrybucji MGR Shoprite /ok. USD 12 mld obrotu, sklepy w 15 krajach południa Afryki,  www.shoprite.co.za/.

 

WPHI zaprasza zainteresowanych przedsiębiorców województwa mazowieckiego z branży kosmetycznej (m.in. artykuły higieniczne, chemia gospodarcza, suplementy diety) oraz farmaceutycznej (zwłaszcza w segmencie generyków, środków przeciwbólowych i produktów nie wymagających certyfikacji) do przesyłania swoich ofert/materiałów promujących, katalogów, ulotek, itp. w języku angielskim  na adres:

 

Embassy of the Republic of Poland

Trade and Investment Promotion Section

56 6th Street, Houghton 2198, Johannesburg,

Republic of South Africa

 

Preferowane formy przesyłki - kurierska, pocztowa.

 

Materiały reklamowe będą także prezentowane w czasie imprez targowych, seminariów, konferencji, a także przekazywane bezpośrednio potencjalnie zainteresowanym partnerom.

 

W 2012 roku WPHI organizuje w RPA 3 seminaria oraz weźmie udział w trzech imprezach targowych:  w Zimbabwe, Mozambiku i Namibii.

 

Więcej informacji:

Ryszard Nowosielski

Radca / Kierownik Wydziału

Ambasada RP

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji,

Johannesburg,

tel: +27-11-7886597

fax: +27-11-4425375

e-mail:

 

Południowa Afryka jest najpotężniejszą gospodarką Afryki, wytwarzającą ponad 40% produkcji przemysłowej kontynentu i posiadającą jego 50% zdolności nabywczej. PKB Południowej Afryki wynosi 25% produktu brutto całego kontynentu.

Mając znakomitą infrastrukturę transportową i dwa porty światowej klasy (Durban i Richards Bay) Południowa Afryka to brama do Afryki sub-Saharyjskiej. Durban jest to najruchliwszy port w Afryce i największy port przeładunkowy dla kontenerów na półkuli południowej z obrotami rzędu 2.6 miliona kontenerów rocznie.

Południowa Afryka jest aktywnym członkiem Światowej Organizacji Handlu (WTO). W ciągu ostatniej dekady stawki taryfowe zostały obniżone, a nie-taryfowe bariery w handlu stopniowo likwidowane, co uczyniło RPA bardziej konkurencyjną w skali globalnej. Południowa Afryka jest członkiem Afrykańskiego Banku Rozwoju (African Development Bank), Unii Celnej Południa Afryki (SACU), oraz zrzeszającej 14 członków Wspólnoty Rozwoju Południa Afryki (SADC). Uczestniczy w preferencyjnych układach handlowych zarówno na poziomie bilateralnym jak i multilateralnym. Ma preferencyjny dostęp do rynków europejskich w ramach Umowy o Wolnym Handlu między RPA a UE (EU – SA Free Trade Agrement) jak również preferencyjny dostęp rynkowy do bloku handlowego.

Potencjał rynku Południowej Afryki polskie firmy wykorzystują zaledwie w 20 procentach. RPA jest 5-tym największym rynkiem eksportowym Polski w Afryce i Azji.

Liczba wyświetleń: 239

powrót