Aktualności

Projekt dotyczący recyklingu odpadów niebezpiecznych – „NTP Kazecotech” Sp. z o.o. w Kazachstanie

2018.07.25 10:45 , aktualizacja: 2018.07.25 15:16

Autor: Mariusz Rukat (KM), Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Informujemy, że spółka „NTP Kazecotech” Sp. z o.o. wspólnie z urzędem miasta Astany, zgodnie z Ustawą Republiki Kazachstanu „O partnerstwie publiczno-prywatnym”, realizuje projekt pt. „Recykling odpadów niebezpiecznych oraz produkcja towarowa”. Projekt realizowany będzie na powierzchni 2,9621 ha na terenie parku przemysłowego SSE „Astana-Nowe miasto.” 
 
Unikatowość projektu polega na tym, że na jednym terenie przetwarzane będzie kilka rodzajów odpadów z uzyskiwaniem produktów towarowych potrzebnych na rynku. Wszystkie technologie są wzajemnie powiązane i praktycznie nie mają pozostałości po przetwarzaniu. 
Przetwarzaniu podlegać będą: zmieszane oleje odpadowe, używane techniczne wyroby gumowe, sprzęt biurowy, itd.
 
W procesie przetwarzania planowane jest uzyskiwanie oleju przemysłowego, smaru, węgla technicznego, linek stalowych, żywica dla celów ortopedycznych etc. 
 
Jednym z celów projektu jest utworzenie Klastra recyklingu odpadów, uzyskania surowca wtórnego oraz wytwarzania z niego towarów.
 
Obecnie przedsiębiorstwo uruchomiło za własne środki produkcję: 
  • W zakresie recyklingu odpadów zawierających rtęć z odzyskiwaniem rtęci towarowej,
  • w zakresie recyklingu niebezpiecznych odpadów medycznych metodą termiczną z rekuperacją ciepła,
  • w zakresie produkcji wyrobów ortopedyczno-protetycznych.
W związku z powyższym, „NTP Kazecotech” Sp. z o.o.  zaprasza polskie spółki do udziału w danym projekcie w charakterze partnera i inwestora oraz wyraża gotowość do omówienia kwestii zastosowania (dostawy) polskiego sprzętu i technologii.
 
Udział polskich przedsiębiorstw zajmujących się produkcją smarów w projekcie pozwoli tym firmom wejść ze swoimi produktami na rynek Unii Celnej, a także uruchomić wspólną nowoczesną produkcję smarów w Kazachstanie.
 
 
Zachęcamy Państwa do zapoznania się z możliwościami udziału w przedmiotowym projekcie. 

Liczba wyświetleń: 61

powrót