Konkurs „Mazowieckie Zdarzenie Muzealne – WIERZBA”

Ruszył nabór wniosków do XII edycji konkursu „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba”

2018.03.02 15:10 , aktualizacja: 2018.05.02 07:56

Autor: Karolina Grzegrzółka (KP), Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Zarząd Województwa Mazowieckiego, 6 lutego br., podjął uchwałę nr 222/315/18 w sprawie organizacji XII edycji konkursu pt. „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba”.

 

Dwunasta edycja konkursu będzie obejmowała: wystawy, muzealne projekty edukacyjne, muzealne projekty otwarte oraz wydawnictwa muzealne zorganizowane w 2017 r.

 

Ideą konkursu jest podniesienie prestiżu muzeów mazowieckich, zmniejszenie różnic pomiędzy nimi, wspomaganie rozwoju oraz wspieranie ich pracy w obszarze upowszechniania kultury, wiedzy o regionie, edukacji i kształtowania tożsamości lokalnej, promowanie tych instytucji oraz promowanie województwa mazowieckiego.

 

Placówki muzealne, które zdecydują o udziel w konkursie, mają czas na złożenie wniosków w terminie od 15 marca do 28 kwietnia br., osobiście w Departamencie Kultury, Promocji  i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, ul. B. Brechta 3 lub przez operatora pocztowego na wskazany adres:

Departament Kultury, Promocji i Turystyki

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie

Ul. B. Brechta 3

03–471 Warszawa.

Obowiązujący regulamin konkursu wraz z formularzami wniosków stanowią załącznik do Uchwały Sejmiku Województwa Mazowieckiego nr 26/17 z 28 lutego 2017 r.

 

 

.

Liczba wyświetleń: 1396

powrót