Inne

Konkurs „Innowacyjny samorząd” – druga edycja

2020.12.17 09:50 , aktualizacja: 2021.01.08 09:09

Autor: Wydział Komunikacji Zewnętrznej (KM), Wprowadzenie: Jerzy Lipka-Wołowski

Rusza druga edycja organizowanego przez Serwis Samorządowy PAP konkursu „Innowacyjny samorząd”. Konkurs jest adresowany do wszystkich samorządów, które mogą pochwalić się już wdrożonymi w swoich jednostkach innowacyjnymi rozwiązaniami.

 

Celem konkursu jest promocja kreatywnych i innowacyjnych jednostek samorządu terytorialnego oraz chęć inspirowania pozostałych samorządów do podejmowania innowacyjnych działań. Honorowy patronat nad tegoroczną rywalizacją samorządów objął Prezes Rady Ministrów.

 

Nabór zgłoszeń do konkursu rozpocznie się 18 listopada i potrwa do 26 lutego 2021 r. Laureaci ogłoszeni zostaną podczas uroczystej gali, która planowana jest na 15 kwietnia w siedzibie Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii.

 

Regulamin konkursu, formularz zgłoszeniowy i inne informacje są dostępne na stronie organizatora.

 

W pierwszej edycji do konkursu „Innowacyjny samorząd” zgłoszono 304 projekty, które zostały nadesłane przez 181 jednostek samorządu terytorialnego. W gronie laureatów konkursu znalazły się trzy samorządy z województwa mazowieckiego:

  • w kategorii gminy miejskie zwyciężył Ciechanów, za projekt „T-Master inteligentne pojemniki na odpady”,
  • w kategorii gminy miejsko-wiejskie za najlepszą kapituła konkursu uznała Grodzisk Mazowiecki, w którym powstała Innowacyjna Biblioteka XXI wieku,
  • w kategorii gmin wiejskich najlepszy okazał się Klembów z projektem „Nowoczesne, przyjazne usługi dla mieszkańców elementem rozwoju gminy Klembów”.

Liczba wyświetleń: 176

powrót