Inne

Konkurs "Osobistości pogranicza"

2020.11.16 15:20 , aktualizacja: 2020.12.17 10:27

Autor: na podst. mat. pbu2020.eu, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

Pogranicze Polski, Białorusi i Ukrainy, ma długą i wyjątkową wspólną historię naznaczoną wieloma zwrotami akcji. Pochodzi stąd wiele wybitnych osobistości, które wywarły silny wpływ na sprawy regionalne i narodowe, i przeszły do historii. Niektóre z nich - jak Tadeusz Rejtan, Napoleon Orda, Ignacy Łukasiewicz - stały się również inspiracją dla projektów finansowanych w ramach Programu.

 

Zapraszamy młodzież z obszaru objętego Programem Współpracy Transgranicznej Polska–Białoruś–Ukraina 2014–2020 do udziału w Konkursie "Osobistości pogranicza". Ideą konkursu jest napisanie o wyjątkowej postaci z obszaru objętego Programem, która połączyła nasze narody, wniosła wkład w ich historię i kulturę lub miała  znaczący wpływ na obszar Programu, poprzez swoje życie bądź prowadzoną działalność.

 

Oryginalność i kreatywność - to szansa na wygraną

Najciekawsze prace, prezentujące oryginalne podejście, będą miały największe szanse na wygraną w Konkursie. Prosimy o nie wysyłanie kopii biografii tych "Osobistości" znalezionych w Internecie. Takie prace nie będą traktowane jako "ciekawe podejście do danego zadania", co jest jednym z głównych kryteriów oceny. Bądź kreatywny, znajdź interesujące aspekty z życia i działalności "Osobistości pogranicza". Byli to artyści, wojownicy, politycy, wynalazcy, ale także zwykli ludzie. Mieli marzenia, rodziny. Doświadczali niepowodzeń, chwil słabości i strat. Jeśli będziesz przygotowywać swoją pracę w oparciu o na publikacje innych osób (książki, artykuły, opisy itp.), prosimy o podanie źródła tych informacji (autor i tytuł publikacji). Jest to konieczne, aby uniknąć zarzutów o nielegalne wykorzystanie publikacji innych autorów.

 

Jak wziąć udział w konkursie?

  1. Wybierz niepowtarzalną postać z obszaru objętego Programem. Dla ułatwienia tego zadania, przykłady takich postaci są podane w osobnym zestawieniu „Osobistości pogranicza”. Możesz natomiast wybrać dowolną postać w ramach powyższego kryterium.
  2. Wybierz formę literacką. Możesz wybrać dowolną formę literacką, tj. artykuł, esej, opowiadanie, wywiad, wiersz itp. Wszystkie formy literackie są dopuszczalne.
  3. Napisz o wybranej postaci. Twoja praca musi zawierać od około 500 słów (wiersz może być krótszy) do maksymalnie ok. 2000 słów. Może być napisana w Twoim języku ojczystym lub w języku angielskim.
  4. Wypełnij internetowy formularz zgłoszeniowy i załącz swoją pracę.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 13 grudnia 2020 r. (o północy czasu środkowoeuropejskiego). Zgłoszenia otrzymane po tym terminie nie będą rozpatrywane.

 

Regulamin konkursu, formularz zgłoszeniowy oraz lista "osobistości" znajdują się na stronie internetowej organizatora www.pbu2020.eu

 

 

 

 

 

 

Liczba wyświetleń: 97

powrót