Inne

„Sposób na sukces”

2013.09.13 11:00

Autor: Marzena Rogozińska, (RW), Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Po raz czternasty idea ogólnopolskiego konkursu „Sposób na sukces” łączy we wspólnym działaniu przedstawicieli instytucji, organizacji i mediów działających na rzecz promocji i rozwoju przedsiębiorczości na obszarach wiejskich.

 

Konkurs powstał z inicjatywy Centrum Doradztwa rolniczego w Brwinowie w 2000 roku. Jego ideą jest promowanie różnorodnych form przedsiębiorczości przyczyniających się do wielofunkcyjnego rozwoju obszarów wiejskich, realizowanych przez przedsiębiorców indywidualnych, samorządy i organizacje pozarządowe.

 

Na przestrzeni lat zmienił się sam konkurs i uwarunkowania w jakich był przeprowadzany. Upowszechnienie konkretnych przejawów przedsiębiorczości wciąż pozostało najlepszą inspiracją dla mieszkańców obszarów wiejskich szukających pomysłu na podjęcie własnej działalności. Laureaci często przyznają, że budują swój sukces od początku, wykorzystując jedynie lokalne zasoby, własną wiedzę i umiejętności. Sukces przedsiębiorców to również sukces regionów, w których działają. Dzięki ich pomysłowości, otwartości na innowacje, pracowitości i konsekwencji następuje rozwój regionalny.

 

Więcej aktualnych informacji na temat konkursu można znaleźć na stronie Centrum Doradztwa Rolniczego www.cdr.gov.pl

Pliki do pobrania

Rozmiar: 917 kB, Liczba pobrań: 254, Adobe Acrobat Document
Rozmiar: 2255 kB, Liczba pobrań: 219, Adobe Acrobat Document

Liczba wyświetleń: 176

powrót