Inne

Ruszyła VI edycja konkursu „Dwa Oblicza Pułaskiego”!

2019.11.15 11:50 , aktualizacja: 2019.11.15 12:04

Autor: (Muzeum im. K. Pułaskiego w Warce), Wprowadzenie: Dorota Mądral

Dziewczyna stojąca za sterem. Zdjęcie wykonane na morzu Katarzyna Dobrowolska -...
Grupa osób stojąca przed zacumowanym okrętem Uczestnicy poprzedniej...

Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, dyrektor Muzeum Iwona Stefaniak i dowódca ORP „Gen. K. Pułaski” kmdr por. Paweł Werner ogłaszają VI edycję konkursu historyczno-marynistycznego Dwa Oblicza Pułaskiego dla uczniów szkół średnich województwa mazowieckiego.

Drodzy Uczniowie, jeśli chcecie poznać bliżej losy Kazimierza Pułaskiego, aktywność fizyczna nie jest Wam obca i macie ochotę przeżyć wspaniałą przygodę – serdecznie zapraszamy! Nagroda główna to rejs szkoleniowy jachtem Marynarki Wojennej po portach Morza Bałtyckiego w wakacje 2020 r.

 

Konkurs składa się z trzech etapów:

  • test merytoryczny (sprawdzający wiedzę na temat osoby Kazimierza Pułaskiego oraz  okrętu ORP „Gen. K. Pułaski”),
  • test sprawnościowy (dwie konkurencje rozegrane na czas: bieg na dystansie 600 m i pływanie na dystansie 50 m.)
  • Wielki Finał w Gdyni (gry i zabawy marynarskie).

10 laureatów II etapu konkursu pojedzie na wycieczkę do Gdyni, gdzie zostanie rozegrany Wielki Finał konkursu. Zwiedzą m.in. ORP „Gen. K. Pułaski", Muzeum Marynarki Wojennej, Muzeum Miasta Gdyni. Na każdym etapie konkursu na najlepszych uczestników będą czekały nagrody rzeczowe.

 

Ten jedyny w swoim rodzaju konkurs uczy, bawi, integruje, pozwala poznać ciekawych ludzi i rozwinąć pasję. Kto wie, może tak jak zwycięzca poprzedniej edycji konkursu zapragniecie studiować na Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni!

 

Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 17 stycznia 2020 r. Szczegółowe informacje na temat konkursu wraz z regulaminem oraz wykazem literatury do I etapu znajdują się na stronie internetowej: www.muzeumpulaski.pl

Warto powalczyć! Serdecznie zapraszamy!

 

Liczba wyświetleń: 179

powrót