Inne

Konkurs plastyczny „Szopka betlejemska. Małe dzieło sztuki”

2019.11.04 10:35 , aktualizacja: 2019.11.14 11:37

Autor: Justyna Cieszyńska (MMW w Sierpcu), Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

Jedna z szopek przesłanych...

Rok nieuchronnie dobiega końca i powoli będziemy przygotowywać się do Świąt Bożego Narodzenia. Ich nieodłącznym atrybutem są szopki betlejemskie, dawniej znajdujące honorowe miejsce w każdym domu.

 

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu od lat popularyzuje tę piękną tradycję i po raz kolejny zachęca dzieci i młodzież w wieku 6–15 lat do udziału w konkursie plastycznym „Szopka betlejemska. Małe dzieło sztuki”. Mogą w nim brać udział zarówno uczniowie szkół podstawowych, wychowankowie ośrodków szkolno-wychowawczych, domów kultury, jak i osoby indywidualne.

 

Zadaniem uczestników jest zaprojektowanie i wykonanie przestrzennej szopki betlejemskiej. Konstrukcja nie może być podświetlana, a jej wymiary nie mogą przekraczać 50x50x50 cm. Gotową pracę należy dostarczyć osobiście lub pocztą na adres:

 

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

ul. G. Narutowicza 64

09-200 Sierpc

 

z dopiskiem „Konkurs Szopka betlejemska”

 

do 23 listopada. Do zgłoszenia należy dołączyć wypełniony formularz, który jest dostępny na stronie internetowej Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Wręczenie nagród nastąpi w czwartek 5 grudnia br. w skansenie. Nie warto tracić czasu – na laureatów czekają atrakcyjne nagrody.

Liczba wyświetleń: 319

powrót