Inne

Konkurs filmowy Zrób-My Nasz-Film „Historie zapisane w obrazie”

2019.10.10 12:50 , aktualizacja: 2019.10.16 14:46

Autor: oprac. WKZ, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie organizuje konkurs filmowy dla uczniów wszystkich szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Mazowsza. Przedsięwzięcie honorowym patronatem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Kuratorium Oświaty.

 

Konkurs będzie trwał od 15 października br. do 25 stycznia 2020 r. Wyniki zostaną ogłoszone 25 lutego 2020 r. Obejmuje dwie kategorie filmów, tworzonych przez uczniów:

  1. szkół podstawowych, pod hasłem „O czym szumią mazowieckie drzewa – filmopowieści”,
  2. szkół ponadpodstawowych, pod hasłem „Nieznane ścieżki pamięci – mówisz Ty”

Organizatorzy oczekują filmów, które powstaną w oparciu o znane i nieznane historie związane z lokalnymi miejscami i ludźmi znajdującymi się w środowisku bliskim szkole, dzielnicy, miejscowości, regionie – „małe ojczyzny” to źródło naszych historii.

 

Podstawą przygotowania filmowej opowieści mogą być zarówno historie pochodzące ze środowiska, jak też prywatne – opowiedziane za zgodą ich bohaterów. Mogą dotyczyć wybranych miejsc znanych społeczności szkolnej lub zapomnianych przez współczesnych, historii obiektów oraz zdarzeń z przeszłości – opowiedziane poprzez film, z odpowiednio dobraną fabułą.

 

Szczegółowe informacje

Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr. tel.: 22 57 94 100 lub 696 474 882 oraz na stronie Ośrodka Edukacji Informatycznej i Zasrosowań Komputerów w Warszawie www.oeiizk.waw.pl

Liczba wyświetleń: 278

powrót