Ekokonkursy

XII edycja konkursu dla placówek przedszkolnych „Podaj rękę Światu – Działaj dla klimatu!”

2020.02.25 09:20 , aktualizacja: 2020.03.05 12:32

Autor: Magdalena Szefer (PE), Wprowadzenie: Jerzy Lipka-Wołowski

Samorząd Województwa Mazowieckiego zaprasza do udziału w konkursie o tematyce ekologicznej przeznaczonym dla placówek przedszkolnych z terenu województwa mazowieckiego – XII edycja pn.: „Podaj rękę Światu – Działaj dla klimatu!”.

 

Konkursy ekologiczne dla przedszkoli z terenu województwa mazowieckiego organizowane są przez Samorząd Województwa Mazowieckiego od 2009 r.

 

Tematyka XII edycji konkursu nawiązuje do problemów związanych ze zmianą klimatu, oraz globalnym ociepleniem co ma wpływ na zdrowie i życie mieszkańców Mazowsza.

Celem konkursu jest zachęcenie młodych mieszkańców Mazowsza do aktywności w tym zakresie. Im wcześniej rozpoczniemy ten proces, tym wcześniej dobre nawyki będą wprowadzane do codziennego życia. Co ważne, tego typu edukacja ułatwia zmianę sposobu patrzenia młodego pokolenia na problemy związane z przeciwdziałaniem zmianom klimatu oraz promowanie działań podejmowanych na rzecz ochrony klimatu i podniesienie świadomości u dzieci jakie zagrożenie powoduje globalne ocieplenie.

 

Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkie placówki przedszkolne z terenu województwa mazowieckiego. Zainteresowane przedszkola prosimy o zapoznanie się z umieszczonym poniżej Regulaminem konkursu oraz przygotowanie prac zgodnie z zawartymi w nim wytycznymi.

 

Prace należy składać wyłącznie z załączoną kartą zgłoszeniową w terminie od 2 marca 2020 r. do 31 marca 2020 r. (w przypadku prac przekazanych przez operatora pocztowego – decyduje data stempla pocztowego), na adres organizatora: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, ul. Kłopotowskiego 5, 03-718 Warszawa.

 

Dla laureatów konkursu przewidziano atrakcyjne nagrody.

 

Szczegółowe informacje na temat konkursu można uzyskać w Departamencie Polityki Ekologicznej, Geologii i Łowiectwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie w Wydziale Polityki Ekologicznej i Ochrony Przyrody u następujących osób:

Magdalena Szefer  (22) 59 79 057, magdalena.szefer@mazovia.pl;

Małgorzata Gawkowska  (22) 59 79 473, małgorzata.gawkowska@mazovia.pl.

Pliki do pobrania

Rozmiar: 19 kB, Liczba pobrań: 350

Liczba wyświetleń: 1360

powrót