Ekokonkursy

Zakończenie II Edycji Konkursu o tematyce ekologicznej dla dzieci w wieku przedszkolnym z terenu województwa mazowieckiego pn. „ Piękno Mazowieckiego Krajobrazu”

2010.07.05 10:15 , aktualizacja: 2010.11.09 10:49

Autor: Gerard Gajewski, Departament Środowiska, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Samorząd Województwa  Mazowieckiego, w ramach realizacji Programu Ochrony Środowiska Województwa Mazowieckiego na lata 2007 – 2010 z uwzględnieniem perspektywy  do 2014 r., którego wytyczne obejmują m.in. ochronę przyrody i wzrost poziomu wiedzy ekologicznej, zorganizował II edycję Konkursu o tematyce ekologicznej dla dzieci w wieku przedszkolnym z terenu województwa mazowieckiego.

 

Przedsięwzięcie cieszy się dużym zainteresowaniem i aktywizuje dzieci z najdalszych zakątków województwa mazowieckiego. W przeciągu 2 lat w konkursie wzięło udział ponad 1000 dzieci. Realizacja konkursu przyczyniła się do kształtowania świadomości dzieci w duchu dbałości o środowisko naturalne poprzez zwrócenie uwagi najmłodszych mieszkańców Mazowsza na problemy związane z ochroną środowiska.

 

Konkurs przeprowadzony został w II etapach: I etap - przedszkolny, II etap – wojewódzki, w czterech grupach wiekowych: dzieci trzyletnie, dzieci czteroletnie, dzieci pięcioletnie oraz dzieci sześcioletnie.

 

W tegorocznym konkursie, w pierwszym etapie, przedszkola wybierały po jednej pracy z każdej kategorii i przekazywały je do urzędu marszałkowskiego. Do drugiego, wojewódzkiego etapu wpłynęło 328 najlepszych prac z przedszkoli całego województwa. Komisja Konkursowa dokonała oceny i wyłoniła laureatów konkursu biorąc pod uwagę :

  • Zgodność tematyczną,
  • Estetykę i dokładność wykonania pracy,
  • Oryginalność wykonania pracy.

Wyłoniono 12 laureatów(po trzy miejsca z każdej grupy wiekowej) oraz przyznano 13 wyróżnień. Dla laureatów i wyróżnionych w konkursie przewidziano indywidualne nagrody rzeczowe oraz nagrody - upominki dla przedszkolaków, którzy zostali zgłoszeni do II etapu konkursu.

17 czerwca br. w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym  w Warszawieodbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom, połączona ze zwiedzaniem ZOO. Dla pozostałych uczestników konkursu zostały rozesłane nagrody pocztą na adres przedszkoli.

  • Pobierz: I miejsca
  • Pobierz: II miejsca
  • Pobierz: III miejsca
  • Pobierz: Prace wyróżnione
  • Pobierz: Prace wyróżnione
  • Pobierz: Prace wyróżnione

Pliki do pobrania

Rozmiar: 54 kB, Liczba pobrań: 575, Dokument programu Microsoft Word

Liczba wyświetleń: 1681

powrót