Ekokonkursy

XV edycja Konkursu Ekologicznego „Wisła inspiruje”

2017.08.23 12:45 , aktualizacja: 2017.11.17 11:07

Autor: Katarzyna Przykucka, (PE), Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Zapraszamy do udziału w XV edycji konkursu ekologicznego „Wisła inspiruje” adresowanego do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu województwa mazowieckiego.

 

Tegoroczna edycja nawiązuje do ogólnopolskiej koncepcji ustanowienia roku 2017 „Rokiem Rzeki Wisły”.

 

Celem konkursu jest wykształcenie u dzieci i młodzieży indywidualnej odpowiedzialności za stan środowiska naturalnego, popularyzacja walorów rzeki Wisły oraz obszarów leżących w jej bezpośrednim otoczeniu, wartości przyrodniczych, estetycznych, turystycznych i krajobrazowych oraz rozwój postaw ekologicznych nad Wisłą w harmonii z przyrodą.

 

Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkich uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów z terenu województwa mazowieckiego.

Zainteresowane placówki prosimy o zapoznanie się z umieszczonym poniżej Regulaminem konkursu oraz przygotowanie prac zgodnie z zawartymi wytycznymi.

 

Uczniowie klas I–III szkół podstawowych mają wykonać plakat ekologiczny z hasłem, uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych - komiks łączący w sobie część plastyczną i tekstową, natomiast uczniowie klasy VII szkoły podstawowej i gimnazjaliści klas II i III będą pisać wiersz.

 

Mamy nadzieję, że konkurs będzie stanowił inspirację dla dzieci i młodzieży – jak również ich opiekunów.

 

Prace należy składać wyłącznie z załączoną kartą zgłoszeniową w terminie od 1 września do 13 października br. (decyduje data stempla pocztowego), do właściwej terenowo Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie bądź bezpośrednio do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie (tylko w przypadku gdy miejscowość nie jest objęta działaniem delegatury – zgodnie z Regulaminem konkursu).

Dla laureatów przewidziano atrakcyjne nagrody.  

 

Szczegółowe informacje na temat konkursu można uzyskać w Departamencie Polityki Ekologicznej, Geologii i Łowiectwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie w Wydziale Polityki Ekologicznej i Ochrony Przyrody, pod numerami telefonów:

(22) 59 79 056 – Ewa Warywoda

(22) 59 79 059  – Milena Marczewska

 

Organizacja cyklicznego konkursu o tematyce ekologicznej dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu województwa mazowieckiego dofinansowana jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 27 057,94 zł.

 

Pliki do pobrania

Rozmiar: 27 kB, Liczba pobrań: 883
Rozmiar: 36 kB, Liczba pobrań: 384, Dokument programu Microsoft Word
Rozmiar: 42 kB, Liczba pobrań: 458, Dokument programu Microsoft Word

Liczba wyświetleń: 2303

powrót