Ekokonkursy

XIII edycja „Konkursu – zbiórka makulatury”

2016.12.01 13:20

Autor: Dorota Łucja Cichocka, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Zarząd Województwa Mazowieckiego 29 listopada 2016 r. podjął uchwałę nr 1911/202/16 w sprawie zorganizowania XIII edycji „Konkursu – zbiórka makulatury”.

 

Departament Gospodarki Odpadami oraz Pozwoleń Zintegrowanych i Wodnoprawnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie serdecznie zaprasza przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z terenu województwa mazowieckiego do wzięcia udziału w kolejnej – XIII edycji „Konkursu – zbiórka makulatury”.

 

Głównym celem tego przedsięwzięcia jest uświadamianie dzieciom i młodzieży, że każdy człowiek swoim zachowaniem wpływa na środowisko – im więcej makulatury zbierzemy i przekażemy do powtórnego przetwarzania, tym więcej drzew zostanie dla następnych pokoleń. Konkurs łączy w sobie kilka aspektów: poszanowanie zasobów natury, odzyskiwanie surowców wtórnych oraz aspekt społeczny. W zbieranie makulatury angażują się nauczyciele, przedszkolaki, uczniowie oraz ich rodziny.

 

Zaznaczyć należy, że zostały wprowadzone zmiany w Regulaminie XIII edycji Konkursu odnośnie liczby uczniów w trzech kategoriach dotyczących gimnazjów oraz zmiany w formularzu Raport z przebiegu zbiórki oraz potwierdzenie ilości przekazanej makulatury, który uwzględnia możliwość wielokrotnego przekazania makulatury do różnych podmiotów.

 

Dodatkowe informacje o Konkursie można uzyskać w Departamencie Gospodarki Odpadami oraz Pozwoleń Zintegrowanych i Wodnoprawnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie w Wydziale Gospodarki Odpadami pod numerami tel: 59-79-093 oraz 59-79-480.

Liczba wyświetleń: 2007

powrót