Ekokonkursy

Przedłużenie konkursu „Energia ze słońca”!

2016.09.09 10:30 , aktualizacja: 2016.10.17 09:50

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Szanowni Państwo,

 

uprzejmie informujemy, że w związku z dużym zainteresowaniem konkursem „Energia ze słońca” oraz licznymi pytaniami nauczycieli i rodziców termin składania prac konkursowych został przedłużony do 14 października br.

 

 

Gadżety solarne, gry planszowe, zestawy gier – takie nagrody czekają na dzieci i młodzież z Mazowsza, które wezmą udział w konkursie ekologicznym „Energia ze słońca”. Zgłoszenia przyjmowane będą tylko do 7 października br.

 

Dzięki udziałowi w konkursie najmłodsi mieszkańcy naszego województwa będą mogli przekonać się, jak piękne jest Mazowsze, a także poznać odnawialne źródła energii. Jest to również doskonały pretekst do długich rodzinnych spacerów w nadchodzące słoneczne dni, które mogą stać się źródłem inspiracji do tworzenia prac plastycznych czy multimedialnych.

 

Uczestnicy konkursu oceniani będą według trzech kategorii wiekowych: dzieci z przedszkoli i uczniowie szkół podstawowych klas I-III, klasy IV – VI szkoły podstawowej oraz uczniowie gimnazjów. Każda z kategorii będzie miała za zadanie przygotować konkretne rodzaje prac: I i II grupa wiekowa – pracę plastyczną/kolaż, natomiast III – prezentację multimedialną. Do konkursu można przystąpić indywidualnie lub grupowo, jednak zespół nie może liczyć więcej niż trzy osoby.

 

Dodatkowo konkurs może być inspiracją dla nauczycieli do przeprowadzenia lekcji na temat odnawialnych źródeł energii w szkołach. Scenariusze takich zajęć można bezpłatnie pobrać ze strony www.kolektory.mazovia.pl. Będzie to doskonała szansa na zapoznanie dzieci z tematem oraz spore ułatwienie do wykonania pracy.

 

Udział w konkursie to przede wszystkim świetna zabawa i nauka, ale na laureatów czekają też nagrody. Prace konkursowe oceni jury. Pod uwagę brana będzie kreatywność i oryginalność oraz świadomość podejmowanego tematu. Zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody nawiązujące do tematu konkursu. Do wygrania są m.in. zabawki, plecaki, gadżety – wszystkie zasilane energią solarną.

 

Zgłoszenia przyjmowane będą do 7 października 2016 r. poprzez formularz dostępny na stronie www.kolektory.mazovia.pl. Dostępne są tam również regulamin konkursu oraz plakaty. Prace należy przesyłać pocztą na adres organizatora konkursu: Profile sp. z o.o., ul. Dąbrówki 6, 03-909 Warszawa z dopiskiem: Konkurs „Energia ze słońca”.

 

Konkurs przeprowadzony jest w ramach projektu pn. „Budowa systemu energii odnawialnej” – kolektory słoneczne w zakładach opieki zdrowotnej realizowanego przez samorząd województwa mazowieckiego. Projekt realizowany jest w 12 placówkach zdrowotnych podległych Samorządowi Mazowsza. Inwestycja jest współfinansowana ze środków Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy i budżetu województwa mazowieckiego.

Liczba wyświetleń: 920

powrót