Komunikaty
Rekrutacja do Kolegium Pracowników Służb Społecznych przedłużona do 15 września 2009!
2009.08.06 00:00
Autor: Katarzyna Madalińska-Zając, KPSS, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska
Na dobrze przygotowanych specjalistów - pracowników socjalnych, wzrasta zapotrzebowanie na rynku pracy w Polsce i Unii Europejskiej. Szkoła, oprócz zdobycia ciekawego zawodu, proponuje możliwość uczenia się w wyjątkowej placówce, cenionej przez przyszłych pracodawców, w tym m.in. Ośrodki Pomocy Społecznej i Domy Pomocy Społecznej, które przyjmują chętnie do pracy absolwentów tego kolegium. W tym roku na słuchaczy ostatniego semestru czekały już etaty, zanim jeszcze zdali końcowe egzaminy!
Atutem kolegium jest bardzo dobre przygotowanie praktyczne do wykonywania zawodu - to wyróżnia szkołę spośród uczelni wyższych, oferujących ten sam kierunek, ale nastawionych bardziej na kształcenie teoretyczne. Zachętą jest też niskie czesne na Wydziale Zaocznym.
O przyjęciu kandydatów do kolegium decyduje kolejność zgłaszania dokumentów !!!
Prezentacja szkoły:
Organem prowadzącym szkołę jest Samorząd Województwa Mazowieckiego. Kolegium kształci przyszłych pracowników socjalnych pod opieką naukową Uniwersytetu Warszawskiego. Kształcenie w trybie dziennym jest bezpłatne, w trybie zaocznym, niskie czesne - 900 zł za semestr. Cykl kształcenia (3-letni) pozwala słuchaczom na uzyskanie dyplomu w zawodzie pracownik socjalny. Uniwersytet Warszawski umożliwia absolwentom Kolegium uzyskanie dyplomu wyższych studiów zawodowych i tytułu licencjata na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW.
Po 3 latach kształcenia słuchacz uzyskuje:
a) zawód – dyplom pracownika socjalnego zgodny z wymogami Ustawy o pomocy społecznej z 12 marca 2004, Rozdział 2 art. 116;
b) tytuł licencjata Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku polityka społeczna;
c) możliwość dalszego kształcenia na studiach magisterskich w UW lub na innej uczelni, na wybranym kierunku czyli zdobycie kolejnego zawodu.
W trakcie trzyletniego cyklu kształcenia słuchacze zdobywają wiedzę i umiejętności niezbędne do udzielania fachowej pomocy osobom i rodzinom wymagającym wsparcia. Realizowane są bloki przedmiotów: kształcenia ogólnego (np. filozofia, logika, gerontologia), podstawowego (np. psychologia, medycyna społeczna, ekonomia społeczna, etyka, socjologia), kierunkowego (np. pedagogika społeczna, patologie społeczne, komunikacja interpersonalna) oraz specjalnościowe (np. polityka społeczna, system prawny pomocy społecznej, metodologia i metodyka pracy socjalnej, elementy psychoterapii) i specjalizacyjne (np. projekt socjalny, rodzinne poradnictwo socjalne, organizowanie społeczności lokalnej). Słuchacze odbywają obowiązkowe praktyki zawodowe w organizacjach i instytucjach działających w obszarze pomocy społecznej, w liczbie 560 godzin.
Absolwenci są przygotowywani do pracy w: ośrodkach pomocy społecznej, domach pomocy społecznej, ośrodkach interwencji kryzysowej, wsparcia dla osób niepełnosprawnych, bezdomnych, dla ofiar przemocy domowej, placówkach opiekuńczych (domach dziecka, pogotowiach opiekuńczych), organizacjach pozarządowych działających na rzecz osób starszych, niepełnosprawnych, dzieci i młodzieży. placówkach opieki zdrowotnej, lecznictwa odwykowego itp.
WYMAGANE DOKUMENTY:
- podanie + własnoręcznie napisany życiorys
- świadectwo maturalne – oryginał,
- zaświadczenie lekarskie stwierdzające przydatność do wykonywania zawodu pracownika socjalnego,
- ksero dowodu osobistego,
- 4 zdjęcia.
Więcej informacji dostępne jest na stronie internetowej: www.kpss.edu.pl
Adres szkoły:03-933 WARSZAWA ul. Obrońców 31, tel. (022) 617 80 01; 616 20 07; 617 80 01 (fax),
e-mail: poczta@kpss.edu.pl.
Liczba wyświetleń: 894
powrót