Komunikaty

XVI edycja „Konkursu – zbiórka surowców wtórnych” zakończona

2020.08.10 12:25 , aktualizacja: 2020.09.04 11:31

Autor: Marta Izdebska (PZ), Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

XVI edycja „Konkursu – zbiórka surowców wtórnych” została zakończona. Jednak z uwagi na wprowadzenie od 20 marca 2020 r. do odwołania na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 oraz ograniczeniami z tym związanymi kontynuowanie Konkursu zostało zakłócone. Stan epidemii spowodował zamknięcie m.in. placówek oświatowych, co utrudniło a nawet uniemożliwiło kontynuowanie zbiórki surowców wtórnych i przekazywanie ich podmiotom zbierającym. W związku z tym tegoroczna edycja Konkursu okazała się niezwykle trudna dla jego uczestników.

 

Pomimo ograniczeń nieliczne grono placówek przesłało "Raporty z przebiegu zbiórki oraz potwierdzenia ilości przekazanych surowców wtórnych". Z dokumentów tych wynika, że w zbiórce surowców wtórnych wzięło udział 2 432 uczniów z 19 placówek oświatowych, które zebrały łącznie 66 882 kg makulatury oraz 5 424 kg butelek PET.

 

Mając na uwadze powyższe, Zarząd Województwa Mazowieckiego postanowił zmienić sposób rozstrzygnięcia XVI edycji Konkursu. Spośród placówek, które potwierdziły poprzez przesłanie "Raportów" udział w Konkursie, nie byli wyłaniani zwycięzcy. Zarząd województwa zadecydował, aby wynagrodzić jednakowo wszystkich uczestników bez względu na zebrane ilości surowców wtórnych poprzez ufundowanie symbolicznych nagród.

 

Dziękujemy gronu pedagogicznemu, dzieciom i młodzieży, a także rodzicom za włożony trud i zaangażowanie w udział w Konkursie.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Liczba wyświetleń: 347

powrót