Komunikaty

Zaproszenie do udziału w Mazovia Circular Congress, Płock 3-4.10.2018 r.

2018.08.29 11:55 , aktualizacja: 2018.10.03 15:10

Autor: Agnieszka Jędrzejczak (KM), Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

Gospodarka globalna, nowe technologie, konsumpcjonizm, zmiany klimatu… – to wszystko wymusza przemiany w tradycyjnych modelach biznesowych. Przyszłość gospodarek zależy od umiejętności dostosowania się. Komisja Europejska, rządy krajów rozwiniętych i rozwijających się, a także koncerny globalne zadają sobie pytanie czy odpowiedzią na wyzwania nie jest właśnie zamknięcie obiegu gospodarki.

 

Gospodarka obiegu zamkniętego

Dobre praktyki krajów Europy północnej i Skandynawii wskazują, że nie są to jedynie chwilowe kosztowne trendy, ale mogące przynieść realne korzyści rozwiązania biznesowe. Dlatego też, tak istotne jest wsparcie instytucji i firm oraz edukacja poświęcona budowie wspólnej wizji gospodarki obiegu zamkniętego.

 

Kongres w Płocku

W dniach 3–4 października 2018 r. w Płocku (NoveKino Przedwiośnie, ul. Tumska 5a), odbędzie się Mazovia Circular Congress. Międzynarodowe wydarzenie skierowane jest m.in. do samorządów, przedsiębiorców, instytucji naukowych, firm świadczących usługi komunalne i dostawców nowych technologii. Podczas Kongresu zaprezentowane zostaną dobre praktyki miast, firm i instytucji otoczenia biznesu z całego świata oraz korzyści płynące z transformacji gospodarek w kierunku CE. Organizatorami tego wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Agencja Rozwoju Mazowsza S.A. (inicjator przedsięwzięcia) wraz z szerokim partnerstwem instytucji regionalnych i międzynarodowych.

 

Tematy poruszane na kongresie

Zainteresowani tematyką gospodarki o obiegu zamkniętym (w szczególności z branży spożywczej, wytwórczej, tekstylnej, opakowaniowej, chemicznej oraz samorządów i firm komunalnych), dowiedzą się m.in.

  • Czym dokładnie jest Circular Economy?
  • Gdzie na mapie krajów idących w kierunku gospodarki obiegu zamkniętego jest Polska?
  • Jakie trendy i wyzwania rozwojowe stają przed polskimi firmami i samorządami?
  • Co możemy zrobić, aby pociąg przemian nie odjechał bez nas?
  • Jak dostosować firmy komunalne, instytucje i biznes do wyzwań obiegu zamkniętego?
  • W końcu- skąd wziąć środki na zaprojektowanie zmian?

Zakres tematyczny obejmuje trzy obszary: Circular City, Circular Food oraz Circular Manufacturing, którym poświęcone będą prezentacje, debaty z udziałem ekspertów z Anglii, Danii, Szwecji, Hiszpanii, Francji, Rumunii i Polski. Dodatkowo, zorganizowane zostaną imprezy towarzyszące m.in. hackathony, wizyty studyjne, strefy tematyczne. Chcemy, aby właśnie tu zaleźli swoje miejsce wszyscy Ci, którzy chcą zaprezentować rozwiązania w duchu CE, ale też Ci którzy ich dopiero szukają. Spotkanie rozpocznie Sesja plenarna zakładająca wystąpienia eksperckie czołowych spikerów, również poświęcona możliwościom finansowania i ramom prawnym związanym z gospodarką obiegu zamkniętego.

 

Jak zgłosić udział?

Rejestracji można dokonać pod adresem: https://sites.google.com/view/mazoviacc/home . Udział w kongresie jest bezpłatny.

Więcej informacji oraz program kongresu dostępny na stronie www.circular-congress.com.pl.

 

 

 

Liczba wyświetleń: 474

powrót