Komunikaty

I edycja Festiwalu Teatrów Młodzieżowych

2013.06.21 10:15 , aktualizacja: 2013.06.26 10:28

Autor: Anna Grzywacz, Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki, Wprowadzenie: Elwira Kasprzak

I edycja Festiwalu Teatrów Młodzieżowych

organizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego

i Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie

w ramach obchodów w 2013 r.: „Roku Aleksandra Hrabiego Fredry na Mazowszu”

               

 

Serdecznie zapraszamy gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne oraz domy i centra kultury  z terenu Mazowsza do włączenia się w obchody Roku Aleksandra Hrabiego Fredry na Mazowszu i zgłaszanie się do przeglądu amatorskich zespołów teatralnych.

 

Festiwal odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika oraz Dyrektora Teatru Polskiego im. Szyfmana w Warszawie Andrzeja Seweryna. Partnerami są: Mazowiecki Kurator Oświaty oraz Towarzystwo Historyczne im. Szembeków.

 

Zgodnie z załączonym regulaminem, głównym zadaniem uczestników Festiwalu Teatrów Młodzieżowych będzie przygotowanie i zaprezentowanie przez młodzież przedstawienia teatralnego, opartego na twórczości Aleksandra Hrabiego Fredry.

 

Warunkiem uczestnictwa jest zadeklarowanie wzięcia udziału do 30 września br. na „Karcie zgłoszenia”, a do31 października br. przesłanie na nośniku elektronicznym  nagrania zadeklarowanego wcześniej i przygotowanego spektaklu.

 

Główną nagrodą dla laureata/laureatów przeglądu będą warsztaty teatralne zorganizowane w Teatrze Polskim im. Arnolda Szyfmana w Warszawie oraz możliwość wystawienia nagrodzonej sztuki na deskach tego teatru. Przewidziane są również inne nagrody, takie jak np. bilety na wskazany przez przedstawiciela Teatru Polskiego spektakl lub premierę w Teatrze.

 

W przypadku pytań lub uzyskania informacji prosimy o kontakt z pracownikiem Wydziału Kultury Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego – Anną Grzywacz, tel. 597 95 26; e-mail: pracownikiem Działu Literackiego Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie – Magdaleną Mróz, tel. 512 356 943, e-mail:

 

Deklaracje uczestniczenia w festiwalu należy składać osobiście lub drogą pocztową  w siedzibie Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, przy ul. Okrzei 35, 03-715 Warszawa, z dopiskiem: Festiwal Teatrów Młodzieżowych organizowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego i Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie w ramach obchodów w 2013 r.: „Roku Aleksandra Hrabiego Fredry na Mazowszu”.

 

 Nośniki elektroniczne z nagranym spektaklem należy składać osobiście, drogą pocztową lub drogą elektroniczną w siedzibie Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, przy ul. Okrzei 35, 03-715 Warszawa, z dopiskiem: Festiwal Teatrów Młodzieżowych organizowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego i Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie w ramach obchodów w 2013 r.: „Roku Aleksandra Hrabiego Fredry na Mazowszu”.

Pliki do pobrania

Rozmiar: 433 kB, Liczba pobrań: 284, Adobe Acrobat Document
Rozmiar: 42 kB, Liczba pobrań: 396, Adobe Acrobat Document
Rozmiar: 27 kB, Liczba pobrań: 234, Adobe Acrobat Document

Liczba wyświetleń: 231

powrót