Komunikaty

„Sposób na Sukces” – zapraszamy do udziału w konkursie

2011.08.31 12:30 , aktualizacja: 2011.09.07 12:27

Autor: Izabela Kuźniewska, Departament Rolnictwa i Modernizacji Terenów Wiejskich, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Konkurs ,,Sposób na Sukces’’ powstał z inicjatywy Centrum Doradztwa Rolniczego w 2000 roku. To efekt wspólnych działań Centrum Doradztwa Rolniczego oraz partnerów konkursu: organizacji społecznych, instytucji publicznych oraz mediów skupionych wokół idei promocji i rozwoju przedsiębiorczości na obszarach wiejskich. Jego ideą jest promowanie pozarolniczej przedsiębiorczości na terenach wiejskich i w miastach liczących do 20 tysięcy mieszkańców.

 

Na przestrzeni jedenastu lat zmienił się sam konkurs i uwarunkowania w jakich był przeprowadzany. Upowszechnienie konkretnych przejawów przedsiębiorczości wciąż pozostało najlepszą inspiracją dla mieszkańców obszarów wiejskich szukających pomysłu na podjecie własnej działalności. Laureaci często przyznają, że budują swój sukces od początku, wykorzystując jedynie lokalne zasoby, własną wiedzę i umiejętności. Badania ankietowe przeprowadzone wśród laureatów dotychczasowych dziesięciu edycji konkursu wskazują na postawę determinacji i codziennego wysiłku, odwagi i konsekwencji w realizacji zamierzonych celów.

 

Inicjatywa, jaką jest konkurs ,,Sposób na Sukces’’, wspiera i promuje ciekawe przedsięwzięcia, pomagając w osiągnięciu sukcesu, budowaniu prestiżu i wiarygodności oraz pozytywnego wizerunku wśród potencjalnych konsumentów i partnerów. Z uwagi na niekomercyjny charakter konkursu, zgłaszający się do udziału nie ponoszą żadnych opłat. Więcej aktualnych informacji na temat konkursu można znaleźć na stronie Centrum Doradztwa Rolniczego.

Liczba wyświetleń: 807

powrót