Komunikaty

Ruszyła XIV edycja Konkursu na Najlepiej Oświetloną Gminę, Miasto i Osiedle 2011

2011.07.21 08:25 , aktualizacja: 2011.07.21 08:52

Autor: Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego, Wprowadzenie: Elwira Kasprzak


Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego serdecznie zaprasza włodarzy miast i gmin oraz zarządy spółdzielni mieszkaniowych do nadsyłania zgłoszeń do XIV edycji Konkursu na Najlepiej Oświetloną Gminę, Miasto i Osiedle 2011.

 

Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkich, którzy w ostatnich dwóch latach przeprowadzili na swoim terenie inwestycje związane z oświetleniem; zarówno tych, którzy zrealizowali inwestycje duże, jak i tych, którzy mogą poszczycić się projektami małymi, ale istotnymi dla społeczności lokalnych.

 

Zgłoszenia do konkursu rozpatrywane są w pięciu kategoriach:
1. Kompleksowe inwestycje i modernizacje oświetlenia dróg i ulic.
2. Oświetlenie wybranej przestrzeni lub obiektu: kompleksu architektoniczno-urbanistycznego, charakterystycznych obiektów i miejsc w gminie lub mieście (osiedli mieszkaniowych, obszarów i budynków zabytkowych, nowoczesnych budowli i konstrukcji, pomników, miejsc rekreacyjnych).
3. Oświetlenie wnętrz obiektów użyteczności publicznej (np. pomieszczeń biurowych, szkolnych, sal bibliotecznych, kinowych, muzealnych itp.).
4. Oświetlenie obiektów sportowych (np. boisk, sal gimnastycznych i sportowych, pływalni, kręgielni itp.).
5. Oświetlenie świąteczne i okolicznościowe.

 

Ideą Konkursu na Najlepiej Oświetloną Gminę, Miasto i Osiedle jest pokazanie i nagrodzenie działań, jakie władze samorządowe i spółdzielcze podejmują, by wpływać na rozwój społeczności lokalnych poprzez modernizację bądź budowę oświetlenia. Konkurs promuje rozwiązania energooszczędne, mające przełożenie na bezpieczeństwo mieszkańców, uczestników ruchu drogowego, a także wizerunek miasta. Dzięki niemu chcemy zaprezentować projekty, które tworzą przestrzenie integrujące mieszkańców, służą rozwojowi przedsiębiorczości, handlu oraz działalności kulturalnej.

 

Główną nagrodą w konkursie jest uzyskanie tytułu Najlepiej Oświetlonej Gminy/Miasta/Osiedla 2011. Przyznawane są również I, II i III nagroda oraz wyróżnienia.

Finał konkursu odbędzie się podczas XX Międzynarodowych Targów Sprzętu Oświetleniowego ŚWIATŁO 2012 w Warszawie, 28 marca 2012 r.

 

Zgłoszenia wraz z dokumentacją należy przesłać do 31 października 2011 r. na adres Polskiego Związku Przemysłu Oświetleniowego, ul. Rzymowskiego 30, 02-697 Warszawa (z dopiskiem „Konkurs Gmin”).

 

Wszelkie pytania prosimy kierować do Katarzyny Bartosiak, wysyłając maila na adres biuro@pzpo.pl lub dzwoniąc na numer telefonu 22 843 20 19. Więcej informacji na stronie www.pzpo.pl .
 

Pliki do pobrania

Rozmiar: 1285 kB, Liczba pobrań: 330, Dokument programu Microsoft Word
Rozmiar: 315 kB, Liczba pobrań: 303, Dokument programu Microsoft Word

Liczba wyświetleń: 849

powrót