Komunikaty

Konkurs „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba” – rusza nabór wniosków do V edycji

2011.02.28 13:00 , aktualizacja: 2011.03.01 11:15

Autor: Sławomir Ignaczak, Departament Kultury, Promocji i Turystyki, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Zapraszamy muzea do udziału w piątej, jubileuszowej edycji konkursu, którego celem jest promowanie mazowieckich muzeów, kształtowanie wartości estetycznych i podnoszenie walorów turystycznych województwa mazowieckiego. Nadrzędnym zadaniem konkursu jest wyrównywanie szans oraz zmniejszenie różnic pomiędzy muzeami.

 

Instytucje kulturalne mogą składać wnioski od 1 do 31 marca br. Tegoroczna edycja „Mazowieckiego Zdarzenia Muzealnego – Wierzba” ma nieco odmienną formułę. Wśród ważniejszych zmian należy wymienić wprowadzenie trzeciej kategorii konkursowej „najciekawsze wydawnictwo muzealne (ISBN), wydane lub współwydane, w danym roku kalendarzowym przez placówkę muzealną posiadającą siedzibę na Mazowszu”. Planowane jest również poszerzenie Kapituły.

 

Projekt został bardzo dobrze przyjęty w środowisku muzealniczym. Podejmowane są próby jego adaptowania przez inne województwa. Świadczy to m.in. o trafności celów, którym ma służyć realizacja konkursu i dobrym sposobie wykonywania zadań województwa z zakresu kultury. Jest to inspiracją do dalszego rozwijania projektu, a także jego promocji i podejmowania nowych wyzwań, tak, aby wciąż aktualizować ofertę kulturalną Mazowsza oraz podążać za zmianami zachodzącymi również w muzealnictwie.

Pliki do pobrania

Rozmiar: 50 kB, Liczba pobrań: 323, Dokument programu Microsoft Word
Rozmiar: 47 kB, Liczba pobrań: 326, Dokument programu Microsoft Word
Rozmiar: 87 kB, Liczba pobrań: 416, Dokument programu Microsoft Word
Rozmiar: 49 kB, Liczba pobrań: 323, Dokument programu Microsoft Word

Liczba wyświetleń: 1381

powrót