Komunikaty

Misja gospodarcza na Międzynarodowe Targi Spożywcze „World Food Moscow 2011”

2011.02.23 13:00 , aktualizacja: 2011.04.19 09:52

Autor: Rafał Rzepkowski, Departament Rolnictwa i Modernizacji Terenów Wiejskich, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Stowarzyszenie Eksporterów Polskich przy współudziale Wydziału Promocji i Handlu Ambasady RP w Moskwie oraz firmy doradczej EuroAssociates.w dniach 12-16 września 2011 roku tj. podczas Międzynarodowych Targów Spożywczych „World Food Moscow 2011” organizuje misję gospodarczą do Moskwy branży rolno-spożywczej.

 

Uczestnicy misji będą mieli możliwość zapoznania się z ofertą rosyjskich firm zainteresowanych współpracą z polskimi przedsiębiorstwami oraz przeprowadzenia rozmów handlowych z wyselekcjonowanymi uprzednio partnerami rosyjskimi. Program misji zakłada także uczestnictwo w seminarium dotyczącym możliwości współpracy i rozwoju eksportu polskich firm na rynku rosyjskim. Uczestnictwo w przedmiotowej misji gospodarczej zakłada nawiązanie konkretnych kontaktów ze znaczącymi na rynku rosyjskim importerami i eksporterami.
Termin realizacji misji gospodarczej umożliwia zainteresowanym przedsiębiorcom wzięcie udziału w wystawie World Food Moscow 2011 w charakterze zwiedzającego, odbywającej się w dniach 13-16 września 2011 r. na terenie Expocentre w Moskwie. Więcej informacji na temat targów na stronie internetowej: www.world-food.ru.
W związku z planowanym objęciem misji gospodarczej dofinansowaniem pochodzącym ze środków Ministerstwa Gospodarki przedsiębiorcy będą mieli możliwość uzyskania refundacji do 50% kosztów kwalifikowanych misji (nie więcej jednak niż 8 000 PLN). Udzielona pomoc będzie miała charakter pomocy de minimis.
Koszt uczestnictwa w misji (bez udziału w charakterze wystawcy w wystawie World Food Moscow 2011) jednej osoby wyniesie około 18 000 PLN z VAT i obejmuje:
• koszty transportu (przelot Warszawa – Moskwa - Warszawa + przejazdy wewnętrzne w Moskwie);
• zakwaterowanie w hotelu (4 doby);
• ubezpieczenie;
• koszt wizy do Rosji;
• obsługę tłumacza;
• organizacje spotkań biznesowych oraz seminarium;
• przygotowanie i wydruk materiałów informacyjnych i reklamowych (do kwoty 1000 PLN).
Uwzględniając refundacęi faktyczny koszt uczestnictwa jednej osoby wyniesie z podatkiem VAT około 9 000 PLN.
Dalszych informacji udzieli:
Stowarzyszenie Eksporterów Polskich, pani Dorota Świercz, tel.: (22) 331 06 39;
fax: (22) 331 06 40; e-mail: poczta@eksporterzy.org)
 

Pliki do pobrania

Rozmiar: 63 kB, Liczba pobrań: 315, Dokument programu Microsoft Word

Liczba wyświetleń: 952

powrót