Kalendarz
Zwyczaje wiosenne na Mazowszu
Od 1 marca do 4 kwietnia Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu zaprasza na program edukacyjny dla dzieci i młodzieży szkolnej wprowadzający w bogaty świat zwyczajów i obrzędów związanych z Wielkanocą. Do wyboru będą dwa warianty zajęć warsztatowych oraz projekcja prezentacji multimedialnej „Zwyczaje i obrzędy wiosenne na Mazowszu”, zwiedzanie ekspozycji muzealnej z przewodnikiem, przejazd wozem konnym i ognisko. W ramach warsztatów uczestnicy poznają techniki wyrobu tradycyjnych palm i zdobienia pisanek wielkanocnych lub własnoręcznie wykonają kartkę świąteczną.
więcej o: Zwyczaje wiosenne na MazowszuPowitanie wiosny
21 marca, w godz. 9.00-14.00 w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu odbędzie się cykliczna impreza plenerowa skierowana do dzieci i młodzieży szkolnej. Popularyzuje ludowe obrzędy wiosenne związane z „wypędzeniem zimy” i powitaniem wiosny.
więcej o: Powitanie wiosnySiedlce w Grafice Kazimierz Szwainowskiego (1917-2002)
Muzeum Regionalne w Siedlcach zaprasza na wystawę „Siedlce w Grafice Kazimierz Szwainowskiego (1917-2002)”, która można oglądać do 25 marca.
więcej o: Siedlce w Grafice Kazimierz Szwainowskiego (1917-2002)Konfrontacje historyczne na temat twórczości i życia Władysława Broniewskiego
27 lutego, godz.17.00 w Muzeum Mazowieckim w Płocku odbędą się Konfrontacje historyczne na temat twórczości i życia Władysława Broniewskiego.
więcej o: Konfrontacje historyczne na temat twórczości i życia Władysława Broniewskiego5 Pułk Ułanów Zasławskich
W marcu w Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce można oglądać wystawę poświęconą 5 Pułkowi Ułanów Zasławskich.
więcej o: 5 Pułk Ułanów ZasławskichIdo Śwenta Zielgiejnocy
Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce zaprasza 18 marca 2012 r. w godz. 12.00-17.00 na warsztaty „Ido Śwenta Zielgiejnocy”.
więcej o: Ido Śwenta ZielgiejnocyEmigracja zarobkowa z Królestwa Polskiego (ze szczególnym uwzględnieniem Mazowsza) za Ocean na przełomie XIX i XX w
13 marca, o godz. 17.00 w Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie odbędzie się prezentacja „Emigracja zarobkowa z Królestwa Polskiego (ze szczególnym uwzględnieniem Mazowsza) za Ocean na przełomie XIX i XX w”. Spotkanie z prof. Józefem Barańskim jest nawiązaniem do wystawy „Tradycje etosu drobnoszlacheckiego w kraju i poza jego grancami”, którą można oglądać w budynku ekspozycyjnym muzeum.
więcej o: Emigracja zarobkowa z Królestwa Polskiego (ze szczególnym uwzględnieniem Mazowsza) za Ocean na przełomie XIX i XX wMarek Zalewski. Akt
7 marca, o godz. 17.00 w Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie odbędzie się otwarcie wystawy „Marek Zalewski. Akt”. Marek Zalewski to ciechanowski rzeźbiarz, malarz, projektant wnętrz, medalier, inicjator wielu przedsięwzięć artystycznych i kulturalnych. Autor wielu wystaw indywidualnych oraz uczestnik licznych pokazów zbiorowych w kraju i za granicą, głównie w Niemczech. Ekspozycja potrwa do 10 kwietnia.
więcej o: Marek Zalewski. Akt- Strona z aktualnościami:1
- Przejdź na poprzednią stronę z aktualnościami«
- Strona z aktualnościami:563
- Strona z aktualnościami:564
- Strona z aktualnościami:565
- Strona z aktualnościami:566
- 567
- Strona z aktualnościami:568
- Strona z aktualnościami:569
- Strona z aktualnościami:570
- Strona z aktualnościami:571
- Przejdź na następną stronę z aktualnościami»
- Strona z aktualnościami:689