Kalendarz
Festiwal Sztuki i nie tylko w „Elektrowni”
2009.12.07 00:00
Autor: Administrator, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska
Patronem Festiwalu Sztuki jest Jerzy Busza (1947-1997) – krytyk o wyjątkowej inteligencji, snującym swoje rozważania niezwykle błyskotliwie, zarówno w tekstach pisanych, jak i mówionych. W latach 70. współpracował z redakcją „Kultury” i redakcjami najważniejszych czasopism poświęconych fotografii („Fotografia”, „Foto”).W latach 80. redagował samodzielnie własne pismo „Obscura”. Jest autorem kilku książek poświęconych fotografii m.in.: „Wobec fotografii”, „Wobec fotografów” oraz „Wobec odbiorców fotografii”.
W programie tegorocznego festiwalu znalazły się m.in.:
■ instalacja interaktywna Andrzeja Kwietniewskiego, Andrzeja Świetlika i Ryszarda Grzyba pn. „Tiergarten”, w tym: „Akwarium pobożnych życzeń, czyli co nam zostało po Złotej Rybce” oraz „Kłopot Leonarda da Vinci, czyli kolejna próba podniesienia konia”.
■ wystawa Zbigniewa Warpechowskiego „Rzeźby” oraz promocja książki pt. „Wolność”
■ performance Wojciecha Bąkowskiego „Odkochiwanie się”,
■ performance Roberta Rumasa „Czytanka”,
Otwarcie wystawy odbędzie się 12 grudnia 2009 roku o godzinie 14.00 w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, przy ul. Topolowej 1. Wystawy czynne będą do 31 stycznia 2010 roku.
17 grudnia 2009 r. o godz. 18.00 w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej ELEKTROWNIA w Radomiu odbędzie się promocja książki Kazimierza Piotrowskiego poświęconej Krzysztofowi Zarębskiemu pt. „Erotematy słabnącego Erosa. Przyczynek do dziejów sztuki performance w Polsce i Stanach Zjednoczonych po 1968 roku”. Promocji towarzyszyć będzie performance, mieszkającego od 1981 roku w Nowym Jorku artysty, zatytułowany „Autoportret”.
Krzysztof Zarębski urodził się 22 stycznia 1939 roku w Warszawie. Absolwent Wydziału Malarstwa i Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jest pionierem sztuki performance w Polsce. Jego twórczość konsekwentnie oscyluje wokół tematów przemijania czasu, procesów biologicznych, pamięci i erotyzmu.
Serdecznie zapraszamy!
Liczba wyświetleń: 199
powrót