Kalendarz
Koncert nr 558 – duet fortepianowy Jekateriny i Stanisława Drzewieckich
12 marca, godz. 12.00 w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze
Zapraszamy na koncert niedzielny do muzealnej Oranżerii. Podczas 558 koncertu zaprezentuje się duet fortepianowy Jekateriny i Stanisława Drzewieckich.
Swoją działalność duet rozpoczął, kiedy to dwoje młodych, wybitnie utalentowanych pianistów, Rosjanka mieszkająca w Rydze i Polak z Warszawy, w 2010 roku zawarli związek małżeński i postanowili połączyć siły swoich talentów, decydując się na wspólną drogę artystyczną. Oboje mają za sobą imponujący dorobek artystyczny. Podczas koncertu w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze będziemy mogli usłyszeć w wykonaniu Jekateriny Drzewieckiej m.in. F. Chopin „Polonez A dur op. 40”, F. Liszt „Libestraum Des dur” oraz w opracowaniu na duet fortepianowy m.in. P. Czajkowski 4 utwory z baletu „Dziadek do orzechów”: „Marsz”, „Taniec wieszczki cukrowej”, „Trepak (Taniec Rosyjski)” i „Waltz Kwiatów”, C. Debussy „Petite suite”, A. Chaczaturian „Taniec z szablami”.
Koncerty Duetu Jekateriny i Stanisława Drzewieckich na cztery ręce lub dwa fortepiany cieszą się wielkim zainteresowaniem publiczności z uwagi na ciekawy, zróżnicowany, często mało znany lub specjalnie im dedykowany repertuar.
Artyści występowali na wielu prestiżowych krajowych i zagranicznych festiwalach z solowymi i symfonicznymi programami. W 2016 roku zagrali koncerty na estradach Belgii, Białorusi, Etiopii, Litwy, Czech. Zasiadali w jury na międzynarodowych konkursach pianistycznych w Polsce i Czechach.
Jekaterina
Posiada szeroki repertuar koncertowy, który wykonywała na wielu estradach Europy: na Łotwie, Litwie, Słowacji, Ukrainie, we Włoszech, Francji, w Estonii, Rosji, Niemczech, Macedonii, Wielkiej Brytanii, Finlandii, Belgii, Holandii, Białorusi, Etiopii i Polsce. Wielokrotnie występowała w prestiżowych salach koncertowych, między innymi w sali Rachmaninowa i małej sali przy Konserwatorium w Moskwie, głównych salach filharmonii w Rydze, Lwowie, Warszawie, Toruniu, Częstochowie, Bydgoszczy, Košicach, Słupsku, Zielonej Górze, Krakowie, Assembly Hall w Wielkiej Brytanii, Cultucentrum w Belgii, a także Dzintari Concert Hall i Golden Hall w Rydze. Jest laureatką głównych nagród krajowych i międzynarodowych konkursów muzycznych w Polsce, na Łotwie, na Litwie, w Czechach i we Francji. W 2015 roku zdobyła Grand Prix na Międzynarodowym konkursie Art Duo w Pradze. Jest laureatką nagrody artNoble na VI Interdyscyplinarnym Festiwalu Sztuk w Warszawie.
Stanisław
Rozpoczął karierę pianistyczną w wielu 6 lat, kiedy wyjechał jako solista na tournée koncertowe po Japonii ze znakomitą orkiestrą Sinfonia Varsovia. Występował w salach koncertowych wszystkich polskich filharmonii a także Amsterdamu (Het Concertgebouw), Bergen (The Grieg Hall), Brukseli (Parlament Europejski), Londynu (Victoria & Albert Museum), Madrytu (Palacio Real de El Prado), Moskwy (Wielka Sala Konserwatorium im. P. Czajkowskiego), Porto (Palacio da Bolsa), Tallina (Estonia Hall), Wiednia (Schönbrunn Palace), Lwowa (Filharmonia), Bratysławy (Filharmonia). Inaugurował tak prestiżowe wydarzenia kulturalne jak Europalia w Belgii, Dni Polski w Austrii, sezon koncertowy w Bazylei, Festiwal Radia Francuskiego w Montpellier, Festiwal Radia Duńskiego w Kopenhadze czy też Rok Chopinowski w Sztokholmie, Tiranie i Skopje. W 2003 roku zadebiutował w nowojorskiej Carnegie Hall (Isaac Stern Auditorium) odnosząc wielki sukces.
Liczba wyświetleń: 131
powrót